Durere testicul-zona inghinala-picior

16-05-2018
222darkdark
Nu este medic/terapeut
222darkdark
Buna ziua! De ceva timp simt periodic(o data sau de 2 ori pe saptamana) dureri la testiculul drept(uneori incat sa imi fie foarte greu sa merg) si rar in zona abdomenului inferior(de jos). De 2 zile a inceput o durere mult mai tare la testiculul drept si s-a mutat treptat in zona incheieturii piciorului. Acum simt durerea usor pe picior si mai tare la incheietura si in abdomenul inferior. (Durere se agraveaza cand merg pentru o perioada mai lunga sau stau jos pentru o perioada mai lunga).
Nu stiu daca ajuta dar am fost operat acum 8 ani la testiculul stang pentru torsiune de testicul.
Este posibila hernie inghinala? Sanse de cancer testicular sunt? Voi merge la un medic urolog peste 2 saptamani, dar aceasta durere brusca m-a nelinistit. Dimensiunea testiculului drept este mai mica decat a celui stang, insa consider ca este coborat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK