Durere veche umăr _mana_ clavicula

25-12-2017
Mada2187
Nu este medic/terapeut
Mada2187
Buna ziua,
De mai bine de 1 an am niste dureri groaznice de umăr drept, clavicula, dureri ce se lasă până aproape de cot.
Am inceput cu a merge la neurolog in nov 2016 ce mi a recomandat RMN de umăr și coloana cervicala. In urma RMN ului la coloana cervicala nu a iesi nimic și la umăr " tendinita supraspinoasa". De la neurolog am fost trimisă la reumatologie, reumatolog ce mi a recomandat antiinflamatoare ( vimovo ) și fizioterapie. După fizioterapie durerile au fost mai mari și antiinflamatoarele nu au avut niciun efect. Am făcut și ședințe de kinetoterapie, dar fara niciun rezultat. Singurele zile in care nu am simțit durerea au fost cele în care la recomandarea reumatologului am făcut 5 injecții cu dexametaxona.
Anul acesta am fost la un Dr neurochirug ce mi a recomandat refacerea rmn ului pt cervicala, in urma căruia mi a comunicat că nu am nicio afecțiune pe coloana ( doar că este dreapta )
Menționez ca lucrez 10 ore/zi la birou, am 30 de ani și nu am suferit niciun accident. Am psoriazis, dar factorul reumatoid a ieșit foarte mare ( de 10 ori mai mare decât cel normal) și am înțeles că nu poate fi vorba de artrită psioriazica
Durerile sunt zilnice, mai accentuate seara, iar la acest moment mi s au diminuat în urma administrării de ( naldorex) la recomandarea farmacistului.
Durerile le simt și la orice activitate de rutina ( ridic mâna după un pahar, pieptănarea parului, etc) și se simt la nivel de mana, subraț, clavicula. De exemplu daca apăs pe clavicula simt o durere accentuată.
Vă rog sa mă ajutați cu o îndrumare, chiar nu știu unde să mă mai duc, ce sa mai iau și este groaznic sa nu ai nicio zi in care sa nu simți nicio durere.
Mulțumesc!
3 comentarii
1
27-12-2017, ora 15:38
Dr. Alin Pandea
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Alin Pandea
Buna ziua.
In urma celor descrise de dvs poate este mai bine sa mergeti la un consult pentru afectiunile umarului.
Este posibil ca acesta sa fie cauza durerilor dvs conform simptomelor.
Daca sunteti din Bucuresti va astept la un consult.
Cu stima,
Alin Pandea
0
29-12-2017, ora 16:30
Mada2187
Nu este medic/terapeut
Mada2187
Multumesc pentru raspuns. Am vazut ca va gasesc la clinica Medas. Sunteti si la sediul din Pitesti ?
0
30-12-2017, ora 09:29
Dr. Alin Pandea
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Alin Pandea
Buna ziua,
Din pacate nu.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •