durerea de dinte, medicul zice ca nu e maseaua de minte

24-05-2014
Bianca Elena Pascaru
Nu este medic/terapeut
Bianca Elena Pascaru
Ma numesc Bianca, am 17 ani si din vara anului trecut am inceput sa am probleme dentare.. am avut dureri ingrozitoare..pana am observat ca, cauza era aparitia maselelor de minte.. dar e ciudat
In fiecare coltz am gingia umflata..ca si cum ar iesi ceva, se vede alb.. dar nu iese..de anul trecut am perioade cand ma dor ingrozitor.. mai ales cum trag putin curent cum.. simt ca ma doare si stomacul..gatul ma simt foarte moale..capul numai zic ma doare ingrozitor..
Am luat ibuprofen, aulin, acum am incercat ketorol.. prima pastila si-a facut efectul dar acum vad ca numai...
Vreau sa mentionez ca am avut de doua ori abces..si am facut tratament.. numai suport.. stomatologul mi-a spus ca nu sunt maselele de minte.. dar eu stiu sigur ca astea sunt.. ce sa fac ?! am incercat acea tinctura de propolis.. dar nu'si mai fac efectul.. multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Măselele de minte nu au nicio utilitate
  • Când tratăm molarul de minte
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •