durerea de picior si genunchi

17-05-2013
patricia86
Nu este medic/terapeut
patricia86
Am de mult timp o durere la mijlocul superior al piciorului strang (zona de mijloc intre zona de sus si genunghi am facut tratament cu moldamin 7 saptamani pentru aslo crescut, mi-am facut analizele am aslo bun durerea din zona respectiva tot nu mi0a trecut mai nou mi-a aparut durere la genunchi de nu pot nici sa merg ma doare rotula foarte tare abia merg...am observat cand stau si nu fac efort nu simt nimic cum merg sau fac un pic de efort ma apuca cate o durere de nu mai pot!oare ce sa fie ?unde sa ma duc sa imi fac ceva analize?
3 comentarii
0
17-05-2013, ora 23:06
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles tocmai elementele esentiale: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sporturi practicate, antecedente traumatice, inflamatorii-reumatologice, metabolice, vasculare, neurochirurgicale etc.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
18-05-2013, ora 22:03
patricia86
Nu este medic/terapeut
patricia86
feminin 26 ani 58kg 160 inaltime munca mea este sedentara ca si sport doar alerg in parc imi place tare mult nu am antecedente traumatice !
0
19-05-2013, ora 09:45
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Trebuie sa intelegeti ca jogging-ul este o activitate fabulos de agresiva pentru genunchi, care "protesteaza" prin suferinta actuala.
Nu aveti nimic de facut in afara de stoparea agresiunii asupra articulatiei.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de picioare
  • Tipuri de durere de genunchi în diferite afecțiuni ale genunchilor
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •