Durerea si masturbarea

24-08-2009
yo_un_baiat
Nu este medic/terapeut
yo_un_baiat
In decembrie anul trecut am fost operat pe creier. O buna perioada de tim, nu m-am masturabat. Mentionez ca sunt baiat. Apoi, m-am masturbat iar, intr-un ritm cam des ce-i drept. Am observat insa ca atunci cand imi provoc placerea, ma doare operatia si apoi ma simt nauc. "Obiceiul" meu poate afecta operatia? Am facut RMN in februarie si a iesit bine, iar RMN-ul acum vreo doua saptamani si a avut usoara modificare, care dupa spusele medicului sunt normale pentru problema mea!

Astept o parere avizata. Poti sa-mi afectez singur sanatatea prin acest obicei? Pot sa-mi produc convulsii?
5 comentarii
0
24-08-2009, ora 15:56
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Operatia nu este vindecata in intregime dupa parerea mea. Am intalnit acest simptom "nauc" dupa o operatie de creier la la cineva caruia ii trecuse un glont prin cap.
Pentru astfel de probleme dupa rani sau operatii la creier exista un remediu homeopat din planta "Arnica montana" care se gaseste la farmacii homeopate si care face minuni ajutand la vindecarea completa a creierului.

Se suge cate o granula de Arnica montana in dilutia CH9 sau CH15 zilnic timp de cateva zile la rand atunci cand sunt prezente astfel de probleme, indiferent de cauza (mastrurbare, efor cerebral, etc).
Se repeta la nevoie si se poate lua si "preventiv" in scopul vindecari la anumite intervale, dar cu pauze intre ele.

Pt. problema aceasta se poate consulta un medic homeopat cu experienta.

Pacientului cariua ii trecuse glontul prin creier si avea des ameteli i-a trebuit 5-6 sedinte cu Arnica in decursul la 2 ani pentru a fi vindecat complet.

Masturbatia frecventa este oricum daunatoare si ar trebui sa o lasi cam de tor, caci rapeste organsimului energia vitala necesara la vindecare ( importanta dupa operatie !) sau la efort cerebral (invatat) si in cazul tau insa iti arata acest lucru in mod evident si in plus si ca creierul tau nu este inca complet vindecat.

Succes.
0
24-08-2009, ora 17:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Nu te mai masturba si consulta un medic neuro-psihiatru/neuro-chirurg!
0
24-08-2009, ora 19:03
yo_un_baiat
Nu este medic/terapeut
yo_un_baiat
Multumesc pentru sfaturi!
Medicul l-am consultat saptamana trecuta si mi-a spus ca nu e nicio problema si ca pe EEG se vad modificari, dar firesti dupa operatie.
O sa incerc sa ma abtin!
In plus, as mai avea o intrebare: in cat timp este complet vindecat creierul?
0
24-08-2009, ora 23:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Depinde daca il ajuti sa se vindeca sau il tracasezi, de varsta si de modul de trai si de alimentatie. Acesta intrebare nu ti-o poate raspunde nimeni cu excatitate, insa ti-as recomanda inca o data Arnica cu caldura, mai ales ca rau nu are cum sa faca.
0
24-08-2009, ora 23:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consulta-te cu medicul tau si intreaba-l daca esti eligibil sa iei Cerebrolysin injectabil! Acest preparat are capacitatea sa-ti regenereze "circuitele" afectate...multa sanatate;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •