dureri abdominale

13-02-2018
andreiuk
Nu este medic/terapeut
andreiuk
Salut
Acum 3 zile eram la munca si deodata m-au luat niste ameteli si o durere de stomac suportabila, dupa care a urmat cursul de mers la toaleta de vreo 3 ori in jumatate de ora. Dupa ce am fost la toaleta starile de ameteala au ramas de parca as fi fost anemic sau ceva iar de atunci incoace lipsa poftei de mancare nu a disparut total dar este foarte scazuta, stomacul imi este 'incordatat' sa zic asa incontinuu iar inainte sa trebuiasca sa merg la toaleta fix inainte cu 1 minut ametelile prind contur... dupa care ramane doar stomacul 'incordat'.
Ceva ideii ce ar putea fi sau remedii.. deocamdata nu am fost la nici un control in speranta ca poate e ceva banal si va trece de la sine...
specizez sunt fumator/ dar nu am mai pus tigara in gura de atunci si cosumam 2-3 beri pe zi inainte.. le-am lasat de tot si pe alea...
Scaunele sunt aproape normale in sensul de nici moale' diaree' dar nici tare... doar ca au un miros putin ciudat..
Multumesc
2 comentarii
0
13-02-2018, ora 14:52
andreiuk
Nu este medic/terapeut
andreiuk
Vreau sa mai precizez ca in ultimele 2 luni am fost foarte stresat la munca si pe langa asta din cauza progamului foarte incarcat la munca au fost unele zile cand mancam doar odata pe zi si aia din fuga...
0
13-02-2018, ora 16:53
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Incercati o perioada de minim 30 zile fara alcool si tutun, cu mese cat mai regulate, si Debridat 3tbl/zi la mese. Reevaluare ulterioara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK