dureri abdominale

22-11-2009
claudiu 77
Nu este medic/terapeut
claudiu 77
De vre o doi ani a inceput sa ma doara in partea dreapta in partea ficatului, am facut o gramada de ecografi analize de sange dar nu mi au gasit nimic dupa am facut si o colonscopie unde mi au gasit un polip mic intestinal pe care mi l au extirpat, am mai facut o gastroscopie unde mi au zis ca am o gastrita antrala si mi au dat (esopral timp de doua luni dar nu sa intamplat nimic durerile au continuat, dupa mi au dat flortec dar tot nimic)in ultimul timp a inceput sa ma doara si in patea stanga sub costa si spatele. am fost la doctor si mi a zis sa fac un uro tac cu substanta de contrast pe care am si facuto unde a iesit totul in limita cu o mica exceptie la uretera care face o curba dar fara calculi prezenti doctorul mi a zis sa fac o vizita urologica crezand ca curba aceea poate sa fie de vina, am facut si vizita urologica si doctorul mi a zis ca nu e nici o problema si mi a recomandat sa fac o ecografie peste un an si durerile continua si sa u accentuat ma doare mai tare si nu ma mai paresesc aproape deloc decat cand dorm nu ma doare nimic. am fost iar la medic si mi a dat (pariet) tot pt gastrita dar tot ma doare am impresia ca urinez putin beau multa apa pt ca asa am impresia ca durerile se amelioreaza sunt disperat ajutatima va rog.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.