dureri abdominale

28-03-2013
gabryela17
Nu este medic/terapeut
gabryela17
in data de 11 ianuarie am facut o intrerupere de sarcina, pe data de 14 februrie mia curs ce va maro, adoua zi dureri f f mariin zona genitala si anus, simtome cum ar fi contractii de nastere(am 2 nasteri naturale), adurat 2-3 zile durerile si au trecut.eu ma asteptam sa vina menstuatia, dar nu avenit.In luna martie tot pe 14 iar mia curs ceva maro iar dureri, am fost la urgenta, miau facut test, ecografie nu sunt insarcinata, miau spus ca trebuie sa vina menstruatia si de asta am direri.Au trecut 2 saptamani de atunci si tot nu mia venit.Intrebarea mia este de ce nu imi vine menstuatia?????va rog astept rapuns va multumesc.
1 comentarii
0
28-03-2013, ora 19:41
raluca2007
Nu este medic/terapeut
raluca2007
Ai facut si o ecografie transvaginala?eu am patit asa ceva.am facut o sinechie uterina mi s-au lipit peretii uterului si nu a mai dat voie la menstra.a trebuit sa ma urce din nou pe masa si mi-a dat drumul.mi s-a spus ca deoarece nu am pus un sterilet dupa avort ca sa tina peretii uterului departat, din cauza aspirarii si a secretiilor de dupa interventie am patit asa ceva.multa sanatate.asta e doar o patanie de a mea dar nu stiu daca e si cazul tau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •