Dureri abdominale cistita cronica

05-05-2010
elenivarsavia
Nu este medic/terapeut
elenivarsavia
Buna ziua,

am si eu o mare problema cu mama mea. Are 52 ani, a fost operata acum 5 ani de fibrom uterin si i-au facut histerectomie totala. Dupa operatie, a facut cistita foarte des, de 2-3 ori pe an, cu tratamente de pana la 3 luni, insa are dureri de burta ingrozitoare noaptea si urineaza si des si cu durere. Si-a facut diverse ecografii si medicii de la Piatra Neamt ii tot spun ca are peretii vezicii ingrosati, dar ca durerea se datoreaza faptului ca are aderente de la operatie. Urocultura a iesit ok. Imi poate cineva recomanda o serie de analize pe care sa le faca? Unde putem sa mergem sa vedem un medic competent care sa faca niste investigatii complete?
Va multumesc

Elena
5 comentarii
0
18-06-2010, ora 22:02
davida andreea
Nu este medic/terapeut
davida andreea
vezi ca in formula as din 2010 numarul 910 la cititorii raspund ai sa gasesti un articol SUFAR DE O CISTITA REBELA LA ANTIBIOTICE o gasesti pe net sper sa o ajute pe mama ta multa sanatate
0
22-06-2010, ora 22:37
elenivarsavia
Nu este medic/terapeut
elenivarsavia
Multumesc frumos, o sa ii dau articolul, sa incerce.
0
27-06-2010, ora 15:12
davida andreea
Nu este medic/terapeut
davida andreea
pentru Elena

cum se mai simte mama ta mai bine?
0
27-06-2010, ora 22:13
elenivarsavia
Nu este medic/terapeut
elenivarsavia
Multumesc pentru intrebare, nu stiu ce sa zic exact. A mers la urolog si a facut o serie de investigatii la care totul pare in regula, nu stiu exact diagnosticul, dar a luat antibiotic si nu mai are probleme cu urinatul des, insa durerile sunt in continuare mari. Medicii i-au spus ca durerea radiaza de la coloana, combinat cu cistita, avnd in vedere ca are si niste ciocuri la coloana. O sa mearga in italia la sora mea si o sa faca acolo niste investugati, sper ca medicii sa fie mai receptivi decat cei de aici. O sa inceapa si tratamentul naturist si apoi o sa vada ce mai poate face, o vreme s-a simtit bine dupa o cura de strugurii ursului, insa se pare ca acum nu mai este la fel de eficient.

Multumesc inca o data,

Elena
0
27-06-2010, ora 22:49
davida andreea
Nu este medic/terapeut
davida andreea
multa sanatate sa auzim numai de bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Informează-te despre fibromul uterin
  • Infecția urinară
  • De ce apar fibroamele uterine?
  • Cistita
  • Statinele ar putea reduce riscul de fibrom uterin la femeile cu hiperlipidemie
  • Durerea de burtă
  • Dacă ai cistită îți poți infecta partenerul sexual?
  • Viața după histerectomie
  •