Dureri abdominale persistente

23-10-2012
ferenczik
Nu este medic/terapeut
ferenczik
Buna, am o durere abdominala care a debutat lent si cu pauze intre dureri, defapt durerile apareau doar dupa ce manancam, de atunci a trecut o saptamana iar acum durerile sunt persistente indiferent de masa doar ca aceastea sunt mai puternice dupa ce mananc.Durerea se localizeaza pe toata zona abdomenului si si pe spate de-a lungul coloanei vertebrale, am observat si o rigiditate abdominala care apare dupa ce mananc si in aproximativ 3-4 ore dispare si se amelioreaza si durerea dar nu dispare.Am alergie la gluten si lactoza, iar regimul il tin.Nu prezint diaree sau alte simptome, in afara de pierdere in greutate 8kg in aproximativ 14 zile.
3 comentarii
0
24-10-2012, ora 00:19
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergi la gastroneterolog pentru analize, pierderea brusca in greutate e un semn de alarma ce trebuie investigat!
Sunt de facut analize de sange, ecografie abdomen superior (macar), depistare Helicobacter din sange (daca n-ai mai facut pana acum) si daca iti recomanda, chiar gastroscopie. Poate e ceva simplu de tratat, poate doar pancresul sau colecistul sa-ti dea neplaceri, dar e de investigat.
Sanatate!
0
24-10-2012, ora 10:38
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
aceleasi simptome (aproximativ)
si
cumnatul meu a fost depistat cu Helicobacter.
numai bine,
SI el a pierdut mult in greutate,
acum...si-a revenit.
NU amana.
0
01-11-2012, ora 09:50
JE SUIS
Nu este medic/terapeut
JE SUIS
BUNA ZIUA LA VARSTA DE 13 ANI AM FOST ABUZAT SEXUAL DE DOI BAIETI MAI MARII MAI PRECIS MI AU INTRODUS IN FUND O BILA METALICA DESTUL DE MARE, DE LA ACEEA DATA AM SIMTIT O SCHIBARE, TOT TIMPUL O OBOSEALA CU SENZATII DE VARSATURII, BALONARE, CONSTIPARE, DURERII DE CAP, de la acea varstra nu mai mam dezvoltat, si am durerii constante sub burta partea stanga, nu am familie, datorita opriri de dezvoltare am ramas cu un penis de 13cm egal cu varstra la care am fost abuzat, nu mai pot munci cum fac efort simt o durere acuta, in prteae indicata,
La ecografie nu se vede nimic, am facut si colonoscopie si tot nu sa gasit nimic, ma intreb dupa 36 de ani cum a evoluat, in ce staj e acea bila metalica, de numai poata fi vazuta la nici un aparat, eco, colo, irm.
Adevarul este ca ma simt si sunt ca un handicapat, as dori sa ma videc sau sa stiu daca este vreo solutie, sau speranta pentru mine.


VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSUL DV STRA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •