dureri articulare | Forumul Medical ROmedic

dureri articulare

05-05-2008
stefyv
Nu este medic/terapeut
stefyv
imi amortesc si ma dor picioarele de la genunchi in jos in special labele picioarelor.ma mai dor umerii genunchii si imi amortesc degetele de la maini.ma doare si pielea si carnea de pe picioare.dimineatea simt frig la degetele de la mainima doare in special noaptea si cand se schimba vremea.mi se intampla sa nu mai pot sa merg cateodata.precizez cva sunt diabetic si am avut o operatie de hernie de disc.ma doare si la baza coloanei.astept raspuns.multumesc
2 comentarii
0
06-05-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ce varsta aveti? Mergeti la un reumatolog pentru stabilirea unui diagnostic de certitudine si conduita terapeutica adecvata; pana ajungeti la medic, puteti folosi antiinflamatorii nesteroidiene local, sub forma de unguent, sau pe cale orala( de exemplu, nurofen 3 tb pe zi, diclofenac 3 tb pe zi); daca aveti antecedente de gastrita, ulcer, ar fi bine sa luati si o tableta de ranitidina seara; numai bine
0
08-06-2008, ora 00:00
elena2008
Nu este medic/terapeut
elena2008
cred ca aveti artoza, este o boala degenerativa(de varsta), ce varsta aveti?nu are legatura cu faptul ca sunteti bolnav de diabet, dar faptul ca ati avut operatie de hernie de disc duce la concluzia ca suferiti de reumatism cronic, mergeti la doctor, nu va ma chinuiti cu durerea deoarece exista tratament
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Prevenirea È™i tratamentul durerilor articulare
  • Preparate topice pentru ameliorarea durerilor articulare
  • Dureri articulare generalizate cronice (persistente, nu trec)
  • Dureri articulaÈ›ii - durerea în mai multe articulaÈ›ii
  •