dureri cap, muschi, oase, moleseala, somnolenta

30-08-2007
cris25
Nu este medic/terapeut
cris25
Am de ceva timp dureri de cap, musculare, osuase si moleseala nu stiu ce sa mai fac am durerlie de 2 luni. Am facut analize peste analize printre care am facut : HIV, ASLO, HLG, CAT, GLIC... toate au iesit bine, dar eu nu ma simt bine nu stiu ce analize sa mai fac. ACUM SUNT FOARTE STRESAT PENTRU CA ACELEASI DURERI AU APARUT LA PRIETENA MEA, LOCUIM IMPREUNA DE 1 LUNA. VA ROG FRUMOS AJUTATIMA CU UN SFAT CEVA, CE SA MAI VERIFIC UNDE SA MAI MERG, POATE FI O BOALA CU TRANSMISE SEXUALA ?
8 comentarii
0
02-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Salut,

Nu stiu cum se face dar ff multi in perioada asta experimenteaza aceste senzatii, si eu d evreo 2 luni nu ma simt bine, am greturi, sunt molesit, la inceput ma durea ba umarul, ba soldul, ba febra musculara, analize peste analize, medicamente peste medicamente si nimic!
Ma duc sa fac si pt tiroida si hepatita s avad sa nu fie cumva asta.La cati virusi si bacterii sunt in ziua de astazi nu ma mir ca ne simtim asa.Nu cred ca este ceva transmis sexual dar mai stii!
Daca ai aflat ceva sa imi scrii!
0
30-10-2007, ora 00:00
e_buddyy
Nu este medic/terapeut
e_buddyy
0
30-10-2007, ora 00:00
e_buddyy
Nu este medic/terapeut
e_buddyy
poate parea incredibil dar de vreo 2 ani ma lupt cu o situatie similara. mi s-a intamplat dupa un contact sexual la care s-a rupt prezervativul. persoana respectiva zice ca nu are nimik, asa ca am inceput analize, scanare tbc ct de inalta rezonanta, hiv, hepatite tot ce se poate pagini intregi. nu stiu ce poate fi. ma dor mainile de la jumatate in jos groaznic, la fel si picioarele, oboseala si transpiratii. pe langa asta observ ca iau in greutate fara sa mananc cine stie ce. daca descopera cineva ceva va rog sa ma anuntati si pe mine
0
31-10-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Endocrinolog ai vizitat??
0
11-06-2010, ora 10:32
me corina
Nu este medic/terapeut
me corina
hmmmmmmmmmmm


deci am o durere de cap insuportabila :(( si ma dor picioarele si mainile + o stare de oboseala :(( si somnolenta +ametila si ma simt asa de eri app nici pofta de mancare nu am :((
0
10-06-2011, ora 21:01
leibu
Nu este medic/terapeut
leibu
Buna ziua ma numesc Milan Gabriel si sunt din galati.am si eu o problema va rog ajutatima...Pana acum o luna nu am avut probleme deloc, dar de o luna incoace ma simt tare rau, stateam la calculator si deodata ma luat o stare foarte naspa, am spus ca mor ca lesin, si imi era rau in noaptea aceea nu am dormit deloc asta sa intamplat intr-o joi, mia fost rau incontinuare, duminica am fost la urgente numai suportam acea stare, mia bagat doua pungi de glucoza cred nici nustiu cum se numeste exact ca nu prea am avut de aface cu spitalele, tot atunci mia facut si analizele si mia esit bine dar la ficat nu mia esit deloc bine mia esit de 135 tgp, mia dat tratament liv 52, esential forte, remotiv si 5 capsule de vitamax, am inceput de a doua zii sa iau tratamentul, dar de atunci am niste starii de imi vine sa o iau raznaa sau sa ma omor, am niste stari de imi vine sa stau toata ziua in pat, sa dorm, ma simt moale parca nu am putere, parca vad tulbur, ma simt moale nu am chef de nimic imi este somn am si slabit.am ajuns si la doctorul de familie cu acele analize, ma trimis sa fac analize pentru hepatita B si C miau esit bune adica negativ, am facut analize si pentru diabet mia esit bine, am avut vreo cateva zile in care nu am mai avut starile mentionate mai sus dar de 6 zile iar ma luat numai sunt bun de nimic parca le am mai tari, recunosc ca ma si gandesc la starile astea dar nu pot sami iau gandul daca ma simt rau.Inainte de am fii rau sa am starile astea consumam alcool dar nu mult, doar seara ziua nu, am acasa un vin care este tratat am inteles de la tata cu bioxid mai beam si bere dar nu multa...decand misa facut rau si ma gasit cu ficatul nu am mai baut vreo 2 saptamani pana mam simtit putin mai bine dar luam si tratamentul, si daca am vazut ca ma simt mai bine am baut cate o bere dar nu in fiecare zii...si daca am vazut ca imi este bine intro seara am baut si vin de care am acasa.doctorul de famile mia zis ca daca am facut toate aceste analize imi spune ca de la ficat ma simt asa si am starile astea.Va multumesc Astept un raspuns va multumesc din suflet
0
29-05-2012, ora 13:48
fanut31
Nu este medic/terapeut
fanut31
salut.am si eu o sau niste probleme.anul trecut in iulie mai precis eram la o terasa la o bere.am aprins si o tigara si dupa 2, 3 fumuri ma luat asa cu calduri si transpiratii si simteam ca o sa cad jos.am stat cam o ora si jumatate la masa si apoi am fost la urgenta.Au verificat dak am facut un preinfarct si mi au dat 2 pastile(nu mai stiu ce)si atat.Am plecat aksa cu aceasi stare de rau.A 2 zi am fost la doctorul de familie si mi a spus ca e pe baza de stres si alte prostii.am cerut ceva analize sa fac si mi a spus ca doar ea decide dak tre sa fac analize sau nu si mi a dat sa fac la sange si urina.(asta se intampla in madrid).Am ajuns aksa in august unde am facut o serie de analize care in principiu au iesit bn mai putin trigliceridele care erau marite.(am tinut regim).am consultat un neurolog care a spus ceva de epilepsie dar ma rog.altul mi a dat niste pastile o luna si apoi ma intreaba de ce le am luat.Rau este ca de atunci ma simt rau si simt o moleseala in maini si in picioare in fiecare zi.A si am facut RMN la cap si la coloana si totul e in regula.M am saturat de aceste stari care pur si simplu nu ma lasa sa fac mai nik.Nu pot sa ma duc la munk pt nu sunt sigur pe mine si de frica sa nu cad jos.Ce imi puteti recomanda sau dak ma poate ajuta cineva va rog din suflet.
0
26-07-2012, ora 16:50
fanut31
Nu este medic/terapeut
fanut31
aici vad ca nimeni nu da nici un raspuns!! asteptam un raspuns sau o parere ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.