Dureri ciudate

06-05-2018
Bluecat14
Nu este medic/terapeut
Bluecat14
Buna ziua, am nevoie de un sfat si nu prea stiu exact la cine sa apelez, daca ati putea sa imi raspundeti as fi pe deplin recunoscatoare. De vreo 2 saptamani a inceput partea stanga a capului sa ma friga foarte tare si simt o presiune pe cap. De la o zi la alta, a inceput si urechea mea stanga sa fie semi-infundata, sau mai degraba simt presiune. Aseara am simtit ca mi-a amortit jumate de cap+fata si aceiasi senzatie de arsura si presiune la nivelul capului si a urechii si gatul, dar doar pe partea stanga. De dimineata m-am trezit cu sange uscat in urechea stanga si in nas. Ce ar putea insemna? Sunt motive sa intru in panica? Si daca da, la ce doctor ar trebui sa ma adresez? Multumesc mult! O zi minunata!
2 comentarii
0
06-05-2018, ora 18:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi un risc de accident vascular
poate fi de la KG in plus, alimente grase, hidratare incorecta
trebuie verificata tensiunea arteriala
se incepe cu medicul de familie care tre sa dea bilet de trimitere la ORL si neurologie
0
09-05-2018, ora 09:47
Bluecat14
Nu este medic/terapeut
Bluecat14
Am 21 de ani si 54 de kg si sunt ff inalta, mananc numai legume, fructe, peste alb si cam atat de cand am descoperit ca am niste probleme cu stomacul. Sunt mai firava de fel. Va multumesc mult pentru raspuns si voi lua niste atitudine.n O zi minunata!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.