dureri cumplite si sangerari la urinat

23-02-2012
TALYTALY10
Nu este medic/terapeut
TALYTALY10
Buna, am dureri cumplite cand trebuie sa urinez, imi vine din 10 in 10 minute sa urinez iar de fiecare data la final sangerez, adevarat ca foarte putin dar imi este teama ca nu stiu ce poate fi.
Va rog daca aveti idee despre ce boala as suferi si cum as putea sa o tratez.
Astept un raspuns de la cine ma poate ajuta.
Multumesc
5 comentarii
0
23-02-2012, ora 21:34
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Si cum de nu mergi la medic??? Ce astepti?
Mergi la urologie, fa-ti analiza urina, ecografie pelvina si ce-ti mai indica mediul.
Sanatate!
0
23-02-2012, ora 21:46
TALYTALY10
Nu este medic/terapeut
TALYTALY10
de frica raspunsului, imi e tare greu sa meg la medic, din acest motiv cred ca s-a creat si acest forum, banuiesc ca la fel ca mine sunt toti cei care cer ajutor aici in loc sa mearga la medic, cu siguranta daca nu imi va trece voi fi nevoita sa merg.
Am inceput sa iau Cifran si Urinal o pastila la 12 ore in cazul in care nu trece, unica solutie, voi merge la medic.
0
23-02-2012, ora 22:19
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Faci foarte rau ca iei medicamente fara sa ti se fi indicat, iti poti face mai rau. Adica sa devina rezistent daca ai vreun agent patogen.
De frica raspunsului???? Adica cum? Pai si daca nu stii ce ai, nu-i mai rau? Ca nu stii ce ai de facut, si ca te stresezi mai mult, chiar daca iti trec simptomele, nu-i mai greu? Hmmm, , , imi pare rau sa-ti spun, dar sa stii ca din cauza unor dureri tot acolo vei ajunge si va fi poate mai greu de tratat.
Poate ai pietre la rinichi sau vreo infectie, niciun medic de aici de pe forum nu are cum sa-ti spuna altceva decat ca ai ceva la tractul urinar si fara analize degeaba iei ce iei.
Mergi la urolog!
0
01-04-2012, ora 15:36
victory1
Nu este medic/terapeut
victory1
buna ziua, dupa parerea mea am o problema foarte grava, cand urinez ma doare ingrozitor si cu sange.Am fost la urgenta, am facut toate analizele incluziv ecografia si culmea doctorul a spus ca nu vede nimic, mi sa facut niste perfuzii, si atat.Acum urinez la fel cu sange si dureri, ajutati-ma, ce sa fac ?
0
03-04-2012, ora 16:48
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti ecografie pelvina, daca nu ti-au facut, si impreuna cu analizle de urina mergi la un urolog. Este imposibil sa urinezi cu sange si sa nu ai nimic.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •