dureri de bazin dupa dezvirginare

03-08-2009
claudia:p
Nu este medic/terapeut
claudia:p
Buna.Mi-am inceput viata sexuala acum 3 sapt si am o pbl...as dori daca se poate sa ma ajutati : la primul contact sexual am avut dureri destul de puternice si sangerari seara dar am inteles ca este cv normal dar eu imi fac pbl din cauza faptului k eu continuii sa am dureri la penetrare si mai ales dureri de bazin in timpul actului sexual si probabil asta e cauza pt care nu reusesc sa stau destul de relaxata si sa simt placerea. VA MULTUMESC ANTICIPAT!
6 comentarii
0
03-08-2009, ora 16:03
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
s-ar putea sa nu fi fost suficient de pregatita ptr asa ceva, ce varsta ai?
0
03-08-2009, ora 23:29
claudia:p
Nu este medic/terapeut
claudia:p
Am 16 ani dar sunt de 2 ani jumatate cu acest baiat si mi-am dorit sa imi incep viata sexuala cu el iar el ma ast pana knd am hot sa fac acest pas.
0
04-08-2009, ora 16:36
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
la aceasta varsta corpul unei fete nu este suficient maturizat ptr experiente sexuale, ar fi fost bine sa astepti macar pana deveneai majora mai ales daca ai un prieten asa intelegator
0
09-08-2009, ora 00:30
claudia:p
Nu este medic/terapeut
claudia:p
sunt f bine desvoltata chiar in comparatie cu fete mai mari de ani ca mn si consider ca nu tocmai aceasta ar fi cauza.imi puteti spune daca exista si alte motive si cam care ar fi acestea?
0
10-08-2009, ora 10:48
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
m-am referit la faptul ca organele sexuale nu ti s-au maturizat suficient adica sunt ale unui copil si nu ale unei femei chiar daca tie ti se pare ca esti dezvoltata ptr ca ai soldurile mai late sau stiu eu ce-insa nu asta conteaza, corpul reactioneaza in functie de varsta. sanatate
0
09-09-2009, ora 22:43
claudia:p
Nu este medic/terapeut
claudia:p
ce ma sfatuit sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •