dureri de cap

22-04-2010
sese29
Nu este medic/terapeut
sese29
buna ziua.am citit pe forum si am observat ca multe cazuri sunt ca si a mea.si eu am dureri dese de cap si pierderi de memorie.uit unele lucruri care inainte de asta le tineam minte mult mai usor.am fost si la medici si am facut tratamente dar aproape degeaba.am dureri pe o parte de cap stanga sau dreapta foarte rar as putea spune ca ma doare tot capul.un medic mia dat in caz de durere sa iau artrotec si intradevar cand iau in maxim 1 ora ma lasa durerea.as dorii sa stiu ce analize sa mai fac.rmn am facut.multumesc.
2 comentarii
0
23-04-2010, ora 09:32
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
durerea nu te lasa de la medicamente, ci nu mai o simti doar. ai primit un anestezic. acelasi lucru face si o cafea mai tare.
daca vrei sa te vindeci uita analizele si medicina clasica si cei care iti prescriu anestezice si mergi la un medic homeopat. Alta sansa nu exista si iti pirezi numai timpul ce ce ai facut pana acum. Orice RMN il faci degeaba.
0
23-04-2010, ora 10:14
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Un RMN ar fi de ajutor- dar mai bine consultă un medic neurolog, care după o examinare îţi va putea recomanda ce analiză îţi este cel mai de folos. ce iei tu este un antiinflamator, deci reduce inflamaţia locală şi de aceea nu te mai doare- dar e bine să identifici şi cauza, poate o dată ce se va vedea de la ce provine vei putea urma un tratament mai eficient
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •