dureri de cap

29-08-2007
yocristi
Nu este medic/terapeut
yocristi
Buna ziua, va scriu in legatura cu niste dureri de cap pe care le are prietena mea de aproximativ 3 saptamani. Mentionez ca are si scolioza iar in urma cu aproximativ o luna a inceput(din cauza durerilor de spate) un tratament de 5 sedinte ce a constat in : ultrasunete, diadinamice, megneto-diaflux si masaj. la 3 zile dupa terminarea tratamentului au inceput durerile de cap si continua si acum. Orice medicament a luat nu a acut alt efect decat acela de a reduce putin ca intesitate si durata durerile (medicamente ca si Ketonal, modafen, ketorol, cafedol, quarelin ) Am fost si am facut o tomografie si rezultatele arata absolut normal. Ca si simptome sunt urmatoarele: dureri, stari de ameteala, amorteli ale umerilor si degetelor de la maini, probleme de concentrare. Sfatul doctorului care a vazut tomografia a fost sa consultam un neurolog, pt ca atata timp cat din punct de vedere al creierului nu este nimik anormal, el nu poate face nimik(el este chirurg). va rog sa imi da-ti un sfat sau o recomandare incotro sa ma indrept
1 comentarii
0
12-09-2007, ora 00:00
phillip
Nu este medic/terapeut
phillip
eu ti-asi sugera sa vezi un stomatolog si sa discuti cu el, sau ORL deoare ce se poate sa fie si o sinuzita, am avut si eu aceleasi simptome si pot spune ca poate fii una din astea doua lucruri, mai rau e sa fie amandoua, oricum lasatimi si mie un raspuns ce ati rezolvat si ce s-a gasit, pls
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.