Dureri de cap, ameteli... zilnic

14-10-2010
blythe
Nu este medic/terapeut
blythe
Buna! De ceva timp am probleme cu durerile de cap (de parca nu-mi ajung celelalte) si mi se intampla sa si ametesc. Cam de o saptamana ma doare capul in fiecare zi. Deja ma dispera. Azi, cand incercam sa ma ridic din pat sau de pe scaun, ma lua o durere puternica si doar cand imi aplecam capul nu ma mai durea asa tare. Nu stiu ce sa iau (nici nu am fost la medic), avand in vedere ca mai am ceva probleme de sanatate. Din cate stiu am lipsa de calciu (nu mi-am mai facut analizele de anul trecut-fiind posibil sa am poate lipsa de magneziu, fier, etc.). De la ce poate fi? Poate fi de la tigari? Dintr-o prostie m-am reapucat sa fumez. Si nu am decat 17 ani. Ce o fi in capul meu?! Ma poate ajuta cineva cu un raspun? Oricare ar fi acela...
7 comentarii
0
14-10-2010, ora 21:04
blythe
Nu este medic/terapeut
blythe
Mda... iar ma doare. Am uitat sa precizez ca nu sunt migrene. Pt ca imi trece repede si iar ma iau durerile si tot asa. In momentul in care m'am ridicat de pe scaun simteam parca bataile inimii in cap accentuate de durere.
0
15-10-2010, ora 15:29
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Pentru a ne o orienta catre un diagnostic, iti recomand consult oftalmologic cu cicloplegie, examen al fundului de ochi, consult ORL, consult neurologic. Numai bine
0
15-10-2010, ora 18:06
blythe
Nu este medic/terapeut
blythe
Multumesc! O sa merg la consult.
0
26-10-2010, ora 20:01
miss you
Nu este medic/terapeut
miss you
Buna seara!am 22 de ani, de aproape 2 ani am probleme cu durerile de cap in sensul ca durerea persista doar pe o jumatate a capului (partea stanga)incluzand ochiul stang.de cand mi s-a decalnsat aceasta durere am probleme si cu mana si piciorul stang.ce ar trebui sa fac?am luat medicamente dar degeaba.ma sperie faptul ca este implicata doar o jumatate a capului respectiv a corpului(mana si piciorul stang).cui ar trebui sa ma adresez?
0
26-10-2010, ora 21:01
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Iti recomand consult neurologic, angio-RMN, Eco Doppler de artere carotide si vene din regiune cervicala; numai bine
0
27-10-2010, ora 17:42
miss you
Nu este medic/terapeut
miss you
multumesc frumos pentru sfat!
0
31-10-2010, ora 02:06
oryana01
Nu este medic/terapeut
oryana01
Buna ziua ma numesc Alina am 22 de ani si de vreo 2 ani am dureri de cap foarte mari dar ce mi se pare foarte ciudat is zilnice durerile si ma doare doar pe mijlocul capului de la ceafa pana intre sprancene si de un timp am observat ca imi cade enorm de mult parul foarte mult trebuie sa il tin mereu prins daca dorm cu el desfacut umplu in adevaratul sens totul patul cu par perina dimineata este aproape acoperita, am mult matreata mai degraba fac niste coji in cap.Intradevar ink nu am mers la medic dar am deja o programare va rog ajutati-ma ma omoara durerile de cap si caderea parului.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Cefalee sau migrena - primul ajutor
  • Migrena postcoitală
  • Durerea de cap
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  •