dureri de cap constante

29-01-2009
pettryna
Nu este medic/terapeut
pettryna
Am 22 de ani si in ultimele 3 luni am niste dureri constante la ceafa.Uneori pot sa le ignor, insa de cele mai multe ori durerea e mai mare decat pot suporta.Nu pot sa dorm cu fata in sus pentru ca simt ca si cum as avea capul zdrobit, dorm foarte mult.Am renuntat la serviciu si ma confrunt zilnic cu somnolenta.Dorm chiar si 16-20 de ore pe zi si tot sunt obosita si slabita.Am tendinta sa ma izolez si nu pot iesi din casa pentru ca ma doare zilnic capul si mi-e si greu sa vorbesc din cauza durerii.Am luat pastile si nu am rezolvat nimic.Mentionez ca in ultimii 2 ani am avut 2 crize cumplite;ma durea atat de tare capul ca nu puteam sa misc nici un muschi ca sa imi iau telefonul sa sun la salvare;simteam ca si cum imi explodeaza capul de la presiunea cauzata de cea mai mica miscare, chiar si cand inspiram.A durat 30 de min dupa care s-a oprit brusc.La spital mi-au facut o raza si mi-au dat nurofen.Va rog da-ti-mi un sfat!!!!!!!
1 comentarii
0
29-01-2009, ora 10:09
fritz
Nu este medic/terapeut
fritz
parerea mea este sa mergi si la altii medici, se pare ca cea ce ai tu necesita un tratament mai serios decat nurofen.
incearca la targu mures daca in zona ta continua sa-ti dea nurofen...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.