dureri de cap cu stari de voma

21-11-2009
michelle_23
Nu este medic/terapeut
michelle_23
sper ca cineva sa imi dea si mie un raspuns.am dureri la tampla dreapta uneori chiar ochiul drept ma doare si toate cu stari de voma.medicamentele nusi fac nici un efect din contra mai rau.as vrea sa stiu daca ar putea sa fie ceva mai grav si daca trebuie sa consult un doctor.problema e ca durerile sunt din ce in ce mai dese.
1 comentarii
0
21-11-2009, ora 15:23
Air23
Nu este medic/terapeut
Air23
Buna! Si su ma confrunt cu astfel de probleme. Dureri partea dreapta, tampla, deasupra ochiului, uneori si mai sus spre cap, uneori imi amorteste putin mana sau piciorul drept. Am fost pana la urma si am facut RMN cu angio RM si nu s-a descoperit nimic. Analizele de sange le am bune, am incercat tot felul de pastile si nimic. Aceasta durere cand apare tine mai multe zile. Si acum o am de vreo 5 zile. Dupa aceea trece si poatea aparea dupa alt timp. Eu ma confrunt cu asta de prin vara. In ultima perioada am si stari de greata, fara voma, si vad ca de cateva zile ma doare si stomacul. Am fost si am facut si endoscopie digestiva din cauza starilor de greata si nu s-a gasit nimic nici la stomac. Neurologul mi-a zis ca poate fi o cefalee cluster sau nevralgie sau migrena. Oricum, cica nu ar fi nimic de speriat. Totusi sunt foarte stresat pentru ca nu mai trece si uneori, chiar daca durerea este surda, apasa foarte putin, din cand in cand da niste pulsatii puternice, ca niste ace in zona respectiva. Cel mai bine ar fi sa te duci la control la ochi, la dinti cat si la ORL pentru sinusuri, insa neaparat trebuie sa mergi si la neurolog. Este foarte important. Nu vreau sa te sperii, insa teoretic poate avea legatura si cu probleme din zona capului, creierului. De aceea e important sa te duci la neurolog cat mai repede. Daca nu e nimic, atunci te duci si la ceilalti. Sanatate!@
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.