dureri de cap de cateva luni

03-02-2014
naomi78
Nu este medic/terapeut
naomi78
am nevoie de ajutor de cateva luni bune ma doare capul foarte tare in zona cefei si in zona tamplelor am aluat tot felul de pastile dar tot nu imi trece ma lasa pe moment dar ma ia iarasi sunt niste dureri insuportabile ma poate ajuta cineva
4 comentarii
0
03-02-2014, ora 20:49
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Este indicat sa mergi la un control dar pana ajungi raspundemi la cateva intrebari:
PORTI FES SAU GLUGA CAND IESI AFARA?
IESI AFARA IMEDIAT DUPA CE FACI BAIE? SAU CU PARUL UD?
ESTE ACELASI LUCRU DACA FOLOSESTI SOLUTII DE PAR.
LUCREZI INTRUN MEDIU IN CARE AERUL CONDITIONAT ITI BATE IN CAP?
LUCREZI INTRUN MEDIU RECE?
0
04-02-2014, ora 03:25
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Dureri de cap. Mai e necesar sa stim ce varsta aveti ? Ce greutate ? Cu ce va ocupati? Faceti miscare, faceti sport? Mai aveti ceva boli asociate ? Cum stati cu tensiunea arteriala? Pot fi mai multe cauze ale durerilor de cap.Aici pe site incercam sa va ajutam sa va orientati. Pentru a putea stabili ce se intampla e nevoie de un consult. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
04-02-2014, ora 10:56
naomi78
Nu este medic/terapeut
naomi78
am 35 ani, 64 kg sunt casnica dar fac destula miscare tensiunea o am cred un pic cam mica 9, 5.Am patru copii si doi am nascut normal si doi prin cezariana tin sa mentionez ca a fost o nastere normala o cezariana, o nastere normala o cezariana in rest nu am alte probleme de sanatate.Multumesc mult pentru raspuns
0
05-02-2014, ora 19:54
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In cazul dumneavoastra este necesara o consultatie si cateva investigatii. Trebuie avuta in vedere si coloana cervicala. Ca metode de investigare a coloanei exista la ora actuala radiografia, Termografia ( aceasta are marele avantaj ca nu iradiaza si poate fi folosita la oricine ), CT si RMN. Recomand de asemenea si un set de analize de laborator. Dar daca mergeti la un medic care se ocupa bine de coloana vertebrala, va va coordona investigatiile si va va da si un tratament. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •