Dureri de cap dese

06-08-2018
CrazyBunny
Nu este medic/terapeut
CrazyBunny
Bună ziua! De o vreme am aceste simtome:dureri de cap care nu trec cu medicamentație, amețeli, oboseala, depresie. Majoritatea mi-au spus sa ma duc la un medic ca poate fi ceva grav(cum ar fi tumoare cerebrala). Am zis mai întâi sa întreb aici. Deci, îmi puteți spune cam ce as putea avea?
4 comentarii
0
06-08-2018, ora 10:50
GG1993
Nu este medic/terapeut
GG1993
Eu aveam dureri de cap cu stari de ameteala, stare de greata. Ajungeam la urgente foarte des. Dupa vizita la ORL si neuro, au stabilit ca am nevralgie Arnold. Dupa niste injectii locale cu anestezic nu m-a mai durut capul. Au trecut 3 luni de atunci. Cu siguranta ar trebui sa mergi la medic.
0
06-08-2018, ora 11:02
CrazyBunny
Nu este medic/terapeut
CrazyBunny
Am fost la oftalmolog crezând ca e din cauza ca am nevoie de ochelari. Mi s-a spus ca am o nevralgie exact sub sprânceană și sa ma duc la un orl. Sincer nu am fost dar mi-e frica sa nu fie cava mai grav. Nu am stări de greata doar de amețeală în momentul în care ma ridic de pe scaun puțin mai brusc sau dimineața când ma ridic din pat.
0
06-08-2018, ora 14:45
GG1993
Nu este medic/terapeut
GG1993
Eu te incurajez sa mergi la medic...indiferent ce ar fi e mai bine sa stii. De regula chiar nu e nimic grav.
0
07-08-2018, ora 17:20
CrazyBunny
Nu este medic/terapeut
CrazyBunny
Ok. Dar totuși as dori și o părere din partea unui medic aici pe forum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: