Dureri de cap foarte mari situate în spatele rădăcini nasului.

06-02-2015
Mihai.C
Nu este medic/terapeut
Mihai.C
Dureri de cap ingrozitoare situate în spatele rădăcini nasului şi care iradiază către mijlocul capului, ceafa, orbite, nas. Pur şi simplu mi au distrus viata în ultimul timp.
Am făcut următoarele analize medicale :rmn, angiografie cerebrala, rmn coloana, endoscopie orl.
1.As dori sa stiu si eu ce se afla în spatele rădăcini nasului de da aceste dureri de cap.
2.Ce analize medicale as putea face pentru a depista de la ce vin aceste dureri de cap
3.Ce boli pot apărea în spatele rădăcini nasului care duc spre mijlocul capului şi ceafa.
2 comentarii
0
17-02-2015, ora 20:47
Terapeut Carmen Meresz
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, TIMISOARA
Terapeut Carmen Meresz
Durerea de cap se poate datora unui sistem digestiv cu functionalitate deficitara.
Aveti diverse simptome precum:
somnolenta dupa masa, respiratie urat mirositoare, balonare, diverse intolerante alimentare, alergii, diaree sau constipatie, stare de oboseala, arsuri la stomac, urina cu miros puternic, limba albicioasa, dificultati la trezire, mucus in exces(infundare),
agitatie, dureri ale articulatiilor?
Cand este prezent oricare dintre acest simptom, raportul corect de la alcalin la acid va fi modificat si va creea deseuri acide ceea ce conduce la o sanatate precara.
Meridianul colonului si al stomacului este exact in zona in care dvs, acuzati dureri.
Pentru a scapa de durerile de cap aveti nevoie de o alcalinizare a organismului si de o nutritie corespunzatoare.
Apelati la un nutritionist(terapeut).
Sanatate maxima!
0
29-04-2021, ora 11:40
Claudia123@
Nu este medic/terapeut
Claudia123@
Buna ziua, ati reusit sa scapati de aceasta durere? Daca da, va rog sa imi ziceti cum ati facut?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •