dureri de cap ingrozitoare

21-10-2012
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
buna.daca este cineva care ma poate ajuta.sufar de niste dureri ingrozitoare de cap dupa cap la ceafa si toata partea stanga de exemplu, fata, nas, a doua zi ma trezesc cu aceeasi durere dar in cealanta parte.ma feresc de curent ca de cel rau, evit curentul ptr ca stiu ca imi da dureri de cap, dar asta e altfel de durere de exemplu daca sunt stresata sa fac ceva si ma misc repede sau daca ma gand la ceva anume intens imi apare durerea.acasa cand eram nu ma durea deloc capul cand vin in belgia sa lucrez ori stresul de aici de fapt ma enervez nu ma stresez de ceva anume, ori umiditatea si clima imi da aceste dureri. problema este ca nu pot face nimik din cauza lor ma ametesc, senzatii de greata plus o slabicune in corp.ast raspuns de la cineva care stie despre ce este vorba.de multe ori am spus ca ma duc sa fac un rmn la cap si coloana dar din lispa de dureri acasa aman.
1 comentarii
0
21-10-2012, ora 14:52
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Durerile de cap in majoritatea cazurilor sunt date de anumite alimente sau obiceiuri nesanatoase ( fumat, ness, cafea multa si concentrata, medicamente..) ! Parerea mea ca sunt sanse f slabe sau inexistente legate de clima in general iar frigul (curentul) este doar un factor agravant nu cauzator in sine ! Poate sa fie vorba eventual de o poluare foarte mare cu gaze de esapament sau alte reziduuri de ardere in atmosfera !

Deci vedeti ce alimente consumati mai des acolo in tara in care suinteti fata de ce mancati cand erati aici in romania si totul era ok !
Multa sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •