Dureri de cap ingrozitoare

20-05-2013
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
Buna, ma numesc Mihaela, am 19 ani, in urma cu 2 saptamani m-a durut capul ingrozitor dar am suportat durerea fara sa iau nici o pastila, a doua zi m-a durut din nou dar nu chiar asa rau, de atunci ma doare mereu: ceafa, tamplele, urechile si ochii! Iau si pastile, am luat parasinus, apoi eritromicina, iar acum iau augmentin dar tot simt durerea dar ceva mai slab...va rog frumos sa ma ajutati cu o parere, la control nu am mers, imi este frica de ceea ce imi vor spune :( !as dori sfatul unui medic daca se poate :( !
4 comentarii
0
20-05-2013, ora 20:10
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
La control nu te duci de teama unui raspuns, dar aici astepti raspunsul unui medic, , , ,
Mergi la un neurolog sau medicul de familie si vezi ce ai de facut. Nu mai lua aiurea medicamente, iti poti face mai rau!
De la distanta nu iti va spune nici un medic ce ai, din simplu motiv ca poate fi ceva banal sau serios, dar fara analize/control nu are dreptul sa dea diagnostice. Ca nu-s Mama Omida, sunt medici care pun un posibil diagnostic dupa ce au date concrete. Durerea ta poate fi orice.
Sanatate!
0
20-05-2013, ora 20:30
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
citeste mai cu atentie, nu am zis ca vreau rezultatul analizelor pe care nu le-am facut, am zis ca vreau o parere si eventual "sfatul"unui medic !multumesc !
0
20-05-2013, ora 20:36
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ai inteles ce voiam sa spun si tu stii ca asa e de facut ca sa stii ce ai si ce e de facut. Nu cred ca te-ar linisti daca ti-ar spune medicul de aici ca ai o migrena din cauze infectioase.
Numai Bine!
0
21-05-2013, ora 18:33
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
1. bila lenesa.dar, NU zici si ce alte simptome ai:
2. un control la stomatolog...
din cauza unei pungulite cu puroi, am patit idem si la fel cu dureri groaznice de cap.
sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •