Dureri de cap si coaste

26-06-2015
georgia28931
Nu este medic/terapeut
georgia28931
am o problema la care nu gasesc raspunsuri iar medici din orasul meu cam lasa de dorit sincer...in luna decembrie pe data de 2 am alunecat pe zapada si m-am lovit la cap si la coloana am fost la urgente iar medicul de akolo mi-a dat niste pastile de calmare pentru contractarea muschiilor iar la cap mi-a zis ka nu am nimik atata timp kat nu mi-am pierdut cunostinta dar de atunci am ramas cu dureri de cap...in ianuarie am racit foarte rau si am fost internata in spital diagnosticata cu miocardita acut am stat pe tratament si mi-am revenit dar din nou mi-au reaparut durerile de cap...prin martie am avut alte probleme, probleme cu glanda si lipsa de calciu...iar pana in prezent iau tratament calcidin, magnosun si jodit dar de 3 saptamani nu imi dau pace durerile de cap si au inceput sa ma doara coastele in stanga si in dreapta..nu ma pricep foarte bine dar observ ca coastele mele pe partea stanga sunt modificate ca un inceput de rahitism.va rog un sfat sau orike care m-ar putea ajuta cat de cat...Multumesc!
2 comentarii
0
28-06-2015, ora 14:21
lachriss
lachriss
Buna ziua. Ar fi recomandat sa faceti o radiografie toracica si un consult neurologic.
0
29-06-2015, ora 21:20
georgia28931
Nu este medic/terapeut
georgia28931
buna seara va multumesc pentru sfaturi dar as vrea sa mentionez ca am fost la un consult la neurologie si doamna doctor ma consultat mi-a pus cateva intrebari apoi ma trimis sa imi fac o radiografie cervicala si un tomograf...am facut radiografia cervicala si totul este in regula dar tomograful nu l-am facut pentru ca imi este foarte frica. eu am mai facut o radiografie la plamani in data de 30 ianuarie si cealalta in martie. si mi-a fost frica sa mai fac si tomografu deoarece am inteles ca nu este bine sa te supui la foarte multe raze x. dar as vrea sa va mai spun ka durerile de cap nu mai sunt asa frecvente in schimb durerea de coaste nu ma lasa si ma simt balonata la burta...simt o durere ca si cum cineva mi-ar apasa pe coaste si pe partea stanga si cea dreapta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •