Dureri de cap, somnolenta, stari de greata-EXCLUS SARCINA

11-03-2013
ioana_gabriela
Nu este medic/terapeut
ioana_gabriela
Buna ziua. De cateva zile am o stare de somnolenta, oboseala continua. Pot sa dorm oricat. Ina afara de acest lucru mai am si o stare de greata, de voma dureri de cap si putin de stomac. Mentionez ca am tensiunea foarte mica...undeva la 8 cu 5, 9 maxim. Si in afara de asta am si menstruatia neregulata, adica imi vine ciclul undeva la 60 zile! Astept o parere. Se mai confrunta cineva cu aceste simptome??
O zi frumoasa!
3 comentarii
0
11-03-2013, ora 14:40
CRIM
Nu este medic/terapeut
CRIM
un medic ginecolog te poate ajuta ptr ciclul neregulat.si eu m-am confruntat cu asa ceva in urma cu 12 ani.am fost diagnosticata cu sterilitate primara.durerile de cap le ai de la hipotensiune.ai incercat sa mai bei cate o cafea?sau un pahar de vin rosu seara inainte de culcare.
0
11-03-2013, ora 14:42
ioana_gabriela
Nu este medic/terapeut
ioana_gabriela
Da, beu cafea. Tensiunea o am asa mica dupa 2-3 cafele. Cred ca am si tahicardie, pt ca pulsul este f mare. Adica de cele mai multe ori imi simt inima cum imi bate rau si cand imi iau tensiunea e mica.
Si in ceea ce priveste sterilitatea, ce ai facut? Adica ai putut face copiii??
0
11-03-2013, ora 22:43
CRIM
Nu este medic/terapeut
CRIM
Da dupa 6 ani de tratamente inclusiv stimulare ovariana.Am doua fetite superbe.Dupa cele doua sarcini ciclul e mai regulat nu depaseste 35 de zile.tensiunea o am si acum destul de mica dar dupa doua trei cafele ajung pe la 10 cu 5.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Greața în sarcină
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce apare somnolența când suntem bolnavi?
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Somnolența din timpul zilei ar putea constitui un predictor pentru procesele neurodegenerative
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Somnolența diurnă la bătrâni poate crește riscul de diabet, cancer sau hipertensiune arterială
  •