Dureri de cap zilnice

08-03-2018
Adrina
Nu este medic/terapeut
Adrina
Buna ziua,
Sotul meu are dureri de cap puternice de la 19 ani (acum are 35 de ani).Il doare in zona fruntii si uneori simte o presiune intr-un “punct”, deasupra ochiului drept, sus, aproape de linia parului.Cand il doare foarte tare vomita, nu poate sta in picioare, sta intins in pat, nu suporta zgomotul, mirosul, nu mananca si nu bea nimic toata ziua...Doar zace.A facut RMN si nu a iesit nimic la cap.Ne puteti ajuta, va rog frumos, cu niste indrumari...ce mai putem face?Am fost la neuro si nu au stiut ce sa ne zica...au zis ca de la oboseala...pai el le are de la 19 ani..Atunci nu era obosit.Poate trebuie niste analize mai complexe, poate tine de altceva...nu stiu...A facut si injectii cu botox in zona fruntii si au fost in zadar, durerile au persistat.La ultimele analize i-a iesit amilaza mare (135), bilirubina 1.08 si 25-OH-vitamina D 10.Inainte toate analizele erau in limite normale (nu stiu 25-OH-Vitamina D cum era deoarece nu a facut-o pana acum).A luat mult timp antinevralgic forte (timp de 3 ani si cate 2-3 pe zi, inainte lua quareline-2-3 pe zi).Durerile sunt zilnice dar in ultimul timp au fost foarte agresive, stand in pat fara sa manance si sa bea nimic si 4 zile pe saptamana.Va rog frumos sa ne ajutati macar cu un sfat.Ce putem face, unde putem merge pentru investigatii amanuntite am vrea sa i se puna un diagnostic corect...sa nu il mai doara capul...? Facem orice analiza, orice investigatie, mergem si la capatul lumii daca este nevoie.Va rog din toata inima sa ne ajutati, daca puteti.Va multumesc frumos si astept cu nerabdare raspunsurile dumneavoastra.
2 comentarii
0
08-03-2018, ora 22:42
Adrina
Nu este medic/terapeut
Adrina
Daca nu are un somn linistit se trezeste cu durere de cap, daca misca din cap stanga-dreapta de multe ori, il apuca durerea de cap, daca simte un miros puternic de parfum, il apuca durerea de cap, daca mananca mancare grasa, oua sau consuma alcool, il apuca durerea de cap, il mai apuca durerea de cap dupa orice lucru care ii cauzeaza un disconfort-se uita prea mult in sus, se apleaca si se uita in jos, nu sta bine pe in scaun...Este foarte slab 1, 95 m si 70kg si slabit, are o paloare la fata de cand l-am cunoscut.A fost la cardiologie acum un an si Domnul Doctor a zis ca totul este bine la inima.
0
09-03-2018, ora 12:38
Adrina
Nu este medic/terapeut
Adrina
Chiar nu ma poate indruma nimeni?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.