Dureri de coloana, care se lasa pe piciorul stang

07-03-2016
Claudiu 88
Nu este medic/terapeut
Claudiu 88
Am observat de ceva timp, ca durerile de la coloana se lasa pe umarul stang, pe fesa stanga si piciorul stang, mai ales atunci cand muncesc, s-au cand ridic greutati mari. Durerile la piciorul stang sunt insuportabile, iar noaptea se intampla des sa nu pot dormi bine din cauza durerii de la picior.
Durerea o simt ca si cum mi-ar arde muschii piciorului stang, dar si oasele de la genunchi, tibie, calcai, si chiar si degetele.
Unde este recomandat sa aflu cauza acestor dureri ? La medicul neurolog sau la ortoped ?
Si nu in ultimul rand, oare este indicat sa fac un rmn, sa aflu exact cauza durerilor ?
1 comentarii
0
13-03-2016, ora 22:30
zachtheone
Nu este medic/terapeut
zachtheone
Buna ziua am si eu o intrebare tatal meu intro dimineata sa trezit cu o durere de spate destul de puternica abia se misca si a inceput sa ii amorteasca picioarele si dupa un timp a inceput sa ii amorteasca tot de la burta in jos. A stat asa cam o saptamana asa cu el acasa si putin si-a revenit nu mai avea dureri doar ii erau amortite picioarele mai ales piciorul stang. Am plecat cu el la spital il tot invarte de o saptamana ii tot face tot felul de teste si nu stiu ce are dar a inceput sa se simta chiar foarte bine in afara ca erau picioarele amortite. Vineri iau facut acel test pentru extragere lichid din coloana si se simte rau ameteste daca se ridica in picioare. Ce se intampla ? simptomul este normal ? ce poate avea ? se vindeca?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.