dureri de gat... de la bere rece, scaldat in apa rece, curent de la santier

07-08-2011
Beku667
Nu este medic/terapeut
Beku667
pe scurt bere rece scaldat in apa rece[ocna sb]curent de la santier prin urmare au aparut:dureri de cap somnolenta nu pot anghiti dureri in interiorul gatului dar mai ales in exterior[de la ureche spre umar] febra 38, 5 dureri musculaream inceput sa iau strepsils si amoxacilina 500mg toate simptomele au aparut de aseara.
va multumesc anticipat de raspuns
3 comentarii
0
08-08-2011, ora 00:35
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Eu zic ceva pe baza de paracetamol sau chiar vechea noastra aspirina, te infofolesti, sa-ti fie cald, sa transpiri, ca sa scada febra, din cauza asta ai dureri musculare..antibioticul se ia cand ai infectii, nu la raceli..daca nu se amelioreaza, fuguta la medic..
0
23-01-2013, ora 19:07
alinutzzza12
Nu este medic/terapeut
alinutzzza12
buna ziua am si eu o problema de o saptmana, ma doare foarte tare in gat cand inghit tin sa mentionez ca nu sunt racita, de doua zile mi au iesit bube in gura iat pe cerul guri mi se formeaza o crusta galbuie, ma mananca in gat in urechi si in cerul guri, si mi se usuca gura noaptea de nu pot sa dorm...de azi de dimineata mi sa umflat buza de sus rau de tot si am buite pe ea si ma dor si buzele acum...ce credeti ca poate fi? vreo candidoza?sau de la stomac ca pana acum am avut o duerere in piept si mi sa supus ca poate fi vorba de inceput de gastrita si am ;luat omeprazol patru zile si mi-a trecut insa de atunci au inceput aceste dureri in gat dupa care mi sa imflamat in gura..va multumesc si va rog sa imi spuneti ce credeti ca este sio unde sa ma duc
0
23-01-2013, ora 20:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
durerea in gat..fara simptome de raceala...sunt semne indirecte a problemelor gadtrice cu reflux
pe forum gasesti mii de sfaturi...ce regim trebuie sa adopti, ce tratament local se face...
consultul orl si gastrologie este obligatoriu...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •