Dureri de gat in partea stanga

26-02-2016
Calin80
Nu este medic/terapeut
Calin80
Buna seara

Saptamana trecuta am scapat de o viroza cu dureri de gat si tuse seaca; am urmat un tratament cu Tagremin, Voseptol. Totul a fost in regula pana acum 3 zile, cand am inceput sa simt durere la miscarea gatului (durere in partea stanga); in prima faza am crezut ca am facut o miscare gresita si de acolo mi se trage durerea; apoi am sesizat ca durerea o simt si la atingere, pe artera, in locul de unde se masoara pulsul. Durerea o simt si in interior cand inghit alimentele, si de 2 zile am permanent secretii in gat, pe partea stanga. Durerea nu s-a amplificat, nu simt o agravare, dar e constanta. Repet, e si in exterior, la miscare si in interior la inghitit, plus ca si inghitirea alimentelor e mai greoaie. Ce imi sugerati sa fac in prima faza? Multumesc.
4 comentarii
0
26-02-2016, ora 21:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un antiinflamator pana luni, ceaiuri calde si tab de supt
consult stomatolog si ORL
0
26-02-2016, ora 23:01
Calin80
Nu este medic/terapeut
Calin80
Multumesc pentru raspuns. Am uitat sa va intreb: daca exista o problema ORL, deplasarea cu avionul e riscanta?. Marti, saptamana viitoare voi avea un zbor.
0
27-02-2016, ora 18:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poti sa zbori linistit
la decolare si aterizare se folosesc gume de mestecat..ca s anu se infunde urechile
0
29-03-2018, ora 04:45
Diana8897
Nu este medic/terapeut
Diana8897
Buna Calin. Aceleasi simptome le am si eu. Imi spuneti, va rog ce afectiune ati avut in cele din urma?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: