dureri de masea, tample si ureche

26-06-2013
Irina Oancea
Nu este medic/terapeut
Irina Oancea
Buna ziua!
Mi-am scos o masea, de sus, partea stanga, de o saptamana, si prezint dureri de tampla, jumatatea stanga de cap, si simt o caldura la urechea stanga; mi s-a spus ca e normal sa am dureri, deoarece am avut radacinile mari si ca intr-o luna mi se va inchide canalul, dar durerea este permanenta si nu mi s-a spus sa iau niciun medicament.
Durerile de tampla le-am mai avut, se manifestau intr-un interval scurt de timp si nu erau sub forma unor migrene. Exista posibilitatea sa fi facut infectie? As dori o parere!
Va multumesc!
3 comentarii
1
11-07-2013, ora 08:52
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Irina, sper ca de cand ai scris intrebarea pana acum, durerile tale s-au ameliorat. De obicei, postextractional sunt niste dureri moderate, pot iradia, dar se amelioreaza la antiinflamatorii si antialgice obisnuite. Daca extractia a fost mai dificila, poate sa fie ceva mai mare discomfortul. La o saptamana ar trebui sa fie mai bine. Durerile au aparut imediat sau la 2-3 zile de la extractie?
0
12-07-2013, ora 11:05
Irina Oancea
Nu este medic/terapeut
Irina Oancea
Durerile au aparut dupa cateva zile, insa, din fericire, locul ramas de la extractie a inceput sa se inchida, iar durerea a disparut.
Multumesc mult pt raspuns!
0
10-06-2018, ora 06:48
ExOdE
Nu este medic/terapeut
ExOdE
Buna ziua ! De vreo 2 zile ma doare tampla stanga, urechea si o masea. Ce este de facut ? Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •