Dureri de maxilar si mandibula

13-09-2018
Elenaaj
Nu este medic/terapeut
Elenaaj
Buna ziua!De ceva vremea ma doare tot maxilarul si mandibula, am.fost la un control acum 1 an si ceva inainte sa raman insarcinata si mi s.a.zis ca din cauza molarilor de minte o sa am dureri si.trebuiesc scosi deoarece au crescut perpendiculari cei de jos doar, cei de sus au crescut normal.Nu am avut nici un fel de.probleme pana acum vreo.doua luni.cnd au inceput durerile, iar la.alt.doctor mi.s a sugerat sa nu scot masele de minte ci mai degraba doi dinti care sunt.prea lati.si.sau cam.dus in spate.Nu am.ecografia aceea panoramica ca mi.a oprit o la.cabinet dar ar trebui sa fac alta.Durerile sunt din cauza ca practic masele de minte de jos imi împing dintii dar sus dc ma doare ca snt crescute normal?Sa ma.duc sa scot masele.sau dintii aceea?(eu am doi dinti sus si.jos.mai înapoi pt ca n au avut loc din cauza celor prea lati si sau dus si mai mult inapoi acum)Astept un.sfat!
3 comentarii
0
13-09-2018, ora 19:00
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,
De obicei pentru a detensiona maxilarele se extrag molarii de minte.
Dvs aveti molarii mandibulari erupti in malpozitie, sigur ar trebui extrasi.
0
13-09-2018, ora 19:58
Elenaaj
Nu este medic/terapeut
Elenaaj
Este o interventie grea?
0
14-09-2018, ora 07:29
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Nu este, daca e facuta de un chirurg maxilo-facial.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul