dureri de oase | Forumul Medical ROmedic

dureri de oase

06-03-2008
myshadow
Nu este medic/terapeut
myshadow
Sunt casnica, am 44 de ani in aceasta iarna mi-a fost foarte frig la genunchi. Eu sunt destul de sensibila si nu suport frigul foarte bine.iar dupa un timp ma dor incontinu; cand vreau sa stau in genunchi nu mai am rezistenta, nu pot sa ma ridic si sa ma asez in ei normal si am dureri mari. Nu am cazut ca sa am fractura sau ceva.Nu pot sta efectiv pe genunchi-trebuie sa ma ajut de maini sa ma ridic. La inceput imi simteam genunchii inghetati, daca incercam sa-mi strang pielea de pe genunchi ma durea, ma intepa, o simteam amortita. La articulatia femurului cu tibia este durerea. Ma doare si daca imi strang osul. Nu mi-am facut osteodensitometria si nu stiu daca este reumatism sau lipsa a calciului. Nu am luat nici un medicament- am asteptat, am crezut ca o sa-mi treaca dar nuvad nici o ameliorare din iarna pana acum. M-am dat putin cu spirt de aloe amestecat cu bitter suedez si cu un unguent suedez " pedicream" cu arnica si musetel, eucalipt.Nu stiu daca sa fac radiografie sau doar ecografie la genunchi. Va rog sa-mi dati niste sfaturi- ce as putea sa fac sau ce sa iau, daca se poate rezolva si fara controale medicale...Am auzit ca artrostopul nu e destul de eficient si este si costisitor, in schimb am auzit de tador si mydocalm ca ar fi mai bun si mai ieftin ca antiinflamatoare dar nu stiu exact cu ce ar trebui sa incep un tratament.Eu sunt din Focsani va rog sa-mi spuneti un medic bun de aici la care as putea sa ma duc de aici. Nu vreau sa cheltui niste bani doar pe niste consultatii si fara un rezultat.
1 comentarii
0
23-04-2008, ora 00:00
symona_adrian
Nu este medic/terapeut
symona_adrian
Sper ca raspunsul meu sa nu fie tardiv. Oricum, merita sa incercati, pentru ca la ceea ce spunti dvs. ca aveti, nu cred ca se indeca atat de usor.

Prin urmare, va recomand sa incercati Osteocicatrat TR sau Osteocicatrat Gel. sunt 2 ungvente care s-au dovedit a fi de mare ajutor mai multor persoane care prezinta mai mult sau mai putin afectiunile pe care le acuzati dvs. Sunt facute din extracte de plante, asa ca nu prezinta niciun fel de efect secundar si au si pret foarte bun.

Producatorul este Romvac: 021/ 350 31 11.

Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.