dureri de oase

29-07-2010
claudia267
Nu este medic/terapeut
claudia267
Am nevoie de o parere va rog frumos.Iubitul meu are 18 ani..este posibil sa aibe cancer de oase? dimineata cand se trezeste are dureri imense de spate, daca incearca sa se indoaie sau sa se aplece simte ca ii plesneste coloana pur si simplu nu poate. La piciorul stang sub genunchi i-a crescut un os in plus, a stat cu osul acolo 2 ani, nici macar nu il simtea l-a descoperit din greseala, acu 2 saptamani s-a spart osul acela si ii ramasese piciorul blocat in unghi drept (osul se vede prin carne), a 2-a zi nu mai avea nimic, a fost la doctor si-a facut radiografie, i-a spus ca trebuie operatie sa-l scoata, are amorteli de picior cateodata iar la mana dreapta simte dureri ale osului, el este slab probabil pentru ca nu prea are pofta de mancare, o singura masa ii ajunge pentru toata ziua, pur si simplu nu poate manca..este obosit tot timpul..simte nevoia sa doarma. nu face sport si nici nu merge prea mult pe jos...in fiecare zi se deplaseaza ori cu scuteru/atv-ul/motocicleta chiar si pana la magazin, deci foarte rar merge pe jos (ma gandesc ca poate si aceasta este o problema ca face miscare destul rar)..ce se intampla cu el?Tin sa mentionez ca tatal lui a avut cancer de oase..a urmat un tratament experimental cu maduva oaselor in italia..Din cate stiu el facea Chemoterapia.. nu stiu daca lucrul asta are vreo legatura cu ceea ce pateste iubitu meu in fiecare zi.. dar va rog din suflet ajutati-ma :(
2 comentarii
0
29-07-2010, ora 13:55
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu cred ca se pune problema cancerului osos.
Situatia este insa, asa cum o descrieti, destul de complexa pentru a putea fi discutata pe un asemenea site, cu toata bunovointa de care putem da dovada.
Ar fi excelent sa va sfatuiti cu ortopedul, in timpul examenului clinic direct.
Tineti-ne oricum la curent cu evolutia, poate ne mai putem sfatui.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
29-07-2010, ora 14:12
claudia267
Nu este medic/terapeut
claudia267
Buna ziua!
M-ati mai linistit spunandu-mi ca nu se pune problema cancerului osos.
O sa merg cu el la ortoped si o sa va tin la curent cu modul in care decurg lucrurile.
Va multumesc pentru raspuns.
La revedere!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.