dureri de sani - lateral

16-02-2011
golla
Nu este medic/terapeut
golla
buna...am dureri de sani si nu inteleg cauza.ambii sani ma dor lateral.am 24 ani si nu am mai avut asemenea probleme pi akum.durerea nu e insuportabila dar daca ii ating simt durere.ce poate fi?merci anticipat
10 comentarii
0
16-02-2011, ora 09:31
tmihaela
Nu este medic/terapeut
tmihaela
Cel mai probabil poate fi o dereglare hormonala la virsta asta, dar nu strica sa-ti faci o ecografie de san ca sa fii 100% sigura.Mergi la un ginecolog si-ti va spune ce este cel mai bine sa faci Bafta.
0
19-02-2011, ora 14:13
eelena
Nu este medic/terapeut
eelena
am 46 ani si ma dor f tare sti inul sting(mastoza ghistica).ce sfat imi dati.multumesc mult
0
20-02-2011, ora 18:05
tmihaela
Nu este medic/terapeut
tmihaela
de unde stiti ca aveti mastoza chistica, cine va spus asta.trebuie sa faceti o mamografie, ecografie, sonoelastografie pentru certitudine.Dar intradevar mastoza doare, va doare si subaxilar sau numai sanul?
0
13-03-2011, ora 09:40
Anna 25
Nu este medic/terapeut
Anna 25
Buna, am si eu o problema; de cateva zile am inceput sa simt o intepatura la sanul drept, ceva de genul cum te-ar intepa inima, dar inima e in partea stanga, Sunt niste intepaturi repetate care dureaja in jur de 5-10 minute. Va rog sa imi dati si mie un sfat dak aveti idee din ce cauza pot fi. Eu ma gandeam k poate sunt din cauza oboselii, mentionez k lucrez k ospatarita si am program de 16-17 ore pe zi 2 zile lucrez, iar 2 sunt libera.voi ce ziceti? Ar putea fi din cauza asta? sau o fi ceva mai grav, de genul nodul la san?Astept un raspuns cat mai repede cu putinta. Va multumesc anticipat.O zi frumoasa
0
14-03-2011, ora 09:05
tmihaela
Nu este medic/terapeut
tmihaela
Simtiti ca va doare in sin sau in muschiul pectoral, e o diferenta.Ce virsta aveti?Durerea e inainte de mestruatie sau tot timpul?
0
16-03-2011, ora 13:18
Anna 25
Nu este medic/terapeut
Anna 25
Simt k ma doare in san, de fapt e ca o intepatura de inima. nu ma doare tot timpul, cam o data pe sapt. In urma cu vreo 2 saptamani m-a intepat prima data si eram la munca, pe la sfarsitul programului, de aceea ma gandeam k o fi poate din cauza oboselii si a doua oara tot la munca eram. De ambele dati a fost intre orele 22-1 noaptea. Durerea a fost dupa menstruatie, cam la o saptamana. Multumesc frumos pt tot
0
16-03-2011, ora 13:26
Anna 25
Nu este medic/terapeut
Anna 25
Scuze, am uitat sa mentionez k am 25 ani si jumate, nu am copii, sunt doar logodita si am o viata sexuala activa, nu stiu dak are vreo legatura
0
19-03-2011, ora 08:58
tmihaela
Nu este medic/terapeut
tmihaela
parerea mea este sa va faceti o ecografie de san si asta va lamuri exact problema.
0
13-05-2011, ora 15:21
eelena
Nu este medic/terapeut
eelena
nu ma doare doar sanul.am facut mamografie si mi sa spus ca mor c u ia
0
21-06-2012, ora 16:47
Mazuru27
Nu este medic/terapeut
Mazuru27
De doua zile ma dor sanii, mameloanele sunt foarte sensibile la atingere si imi simt sanii mai tari si mai grei decat de obicei.. Ce ar putea fi?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • De ce mă dor sânii?
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  •