dureri de sold si genunchi

20-03-2015
ovidiuflori
Nu este medic/terapeut
ovidiuflori
Buna ziua, as avea nevoie de o indrumare..am 22 ani si am 95 kg la 190 cm..acun 5 ani am avut o accidentare la picioru drept..mai exact entorsa de rotula(genunchi)..apoi la distanta de 2 ani entorsa a recidivat..in urma caruia am pierdut masa musculara considerabil in comparatie cu celalalt genunchi...am facut rmn iar doctorul mi-a zis ca am niste intinderi fibrilare dar nimic rupt...problema e ca din cauza genunchiului drept care ma deranjeaza si care si-a pirdut din mobilitare considerabil mi-am sustinut mai mult greutatea pe stangul..ceea ce cred eu ca a dus la o ruptura de menisc a acestuia..deoarece ma doare imi pocneste si mi s-a si blocat de 2 ori..din cauza problemelor la genunchi au aparut problemele la ambele solduri adica..ma dor destul in zona feselor si zona inghinala si am o senzatie de arsura pe coapse, o asa numita durere surda...va rog sa ma indrumati si sa-mi oferiti niste informatii!va multumesc!P.S doresc pareri de la persoane!
3 comentarii
0
20-03-2015, ora 01:54
ovidiuflori
Nu este medic/terapeut
ovidiuflori
Mentionez ca am avut perioade in care am simtit senzatie de arsura si caldura in talpa si ca am facut si sala in speranta recuperarii musculare la piciorul afectat...adica genoflexiuni, impins la presa etc..v-am dat toate informatiile posibile..mentinez ca am facut sport de la 7 ani..pana la 18..iar acum mobilitatea mea e cea a unui batran
0
20-03-2015, ora 02:19
ovidiuflori
Nu este medic/terapeut
ovidiuflori
punctul de maxim al durerilor, arsurilor in zona inghinala si a feselor, arsuri din coapsa pana in talpa au aparut in perioadele in care am facut miscare mai intens(fotbal) si cand am lucrat ca barman ceea ce insemna cca 55 ore de stat in picioare pe sapt..de exercitii de impins in sala de forta cred ca nici nu se mai pune problema insa ceea ce ma preocupa pe mine e posibilitatea ca sanatatea cartilajelor in articulatia soldurilor sa fie degradata..si daca aceasta problema poate fi inca rezolvata..
0
25-03-2015, ora 15:32
dani emil
Nu este medic/terapeut
dani emil
Aceleasi sintome le prezint si eu..Ai reusit sa afli care este cauza??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de durere de genunchi în diferite afecțiuni ale genunchilor
  •