dureri de spate pana in gamba piciorului..

05-04-2009
paly
Nu este medic/terapeut
paly
numele meu e paul si am 20 de ani.de aproximativ o luna a inceput sa ma doara spatele, iar durerea se extinde pe picior in jos pana in gamba pe partea din spate a piciorului.cel mai tare ma doare soldul si partea din spate a genunchiului..cand stau durerea se amelioreaza dar cand incep sa fac putin efort (sa merg, sa ma misc)durerea isi face din nou aparitia..daca apas cu degetul in partea coloanei simt ca o furnicatura pana in partea de jos a piciorului...nici macar nu pot sa ma incalt :(..am fost la doctor si mi-a prescris DIFENE si Panadol pentru 4 zile si 2 saptamani sa nu fac nici un efort.a trecut o saptamana de atunci si durerea nu a disparut.e posibil sa fie hernie la varsta asta.sau poate ceva mai grav?..as dori si eu un raspuns...o recomandare..
va multumesc!
1 comentarii
0
05-04-2009, ora 17:48
paly
Nu este medic/terapeut
paly
va multumesc pentru raspuns...eu sunt in irlanda acum, doctorul care ma consultat acum o saptamana este egiptean..si dupa consult mi-a spus ca nu am hernie, ca sunt prea tanar..mi-a zis ca nu am nevoie de radiografie..sincer sa fiu nu prea am increde in doctorii de aici :(de loc sunt din botosani.va multumesc inca o data.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.