Dureri de spate si ameteli

17-12-2017
lemur
Nu este medic/terapeut
lemur
Buna seara! Ma numesc Alina, am 20 de ani, iar de vreo saptamana ma confrunt cu niste dureri de spate groaznice.
De mica am scolioza, am si spondiloza cervicala, de asemenea am si coloana foarte curbata-lordoza.
De cand au aparut durerile de spate, nu pot sa fac mai nimic, durerea coboara si spre bazin si picioare, iar pe langa acestea ma si luau durerea de cap si ameteala mai tot timpul..
In prima zi am luat nurofen forte, pe urma o pastila tot pe baza de ibuprofen, dupa aceea am luat ketonal..iar de vreo 3 zile iau tramadol 150mg..si durerea tot nu a trecut. Ma simt foarte ametita, nu pot sa fac nimic, as dormi non-stop..ma doare si capul foarte rau..
Nu mai stiu ce sa fac..
Precizez ca pe langa acestea, iau si eutirox pentru hipotiroidism si mai iau si betaserc dat de medic acum vreo 20 de zile, tocmai pentru ameteli, dezechilibru..si dureri de cap
2 comentarii
1
18-12-2017, ora 09:19
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Nu e bine. Folosești prea multe calmante. Renunță la ce ai luat până acum fără prescripție. Bea sucuri naturale, mănâncă fructe și folosește un complex de vitamine bun. Pentru dureri articulare folosește un gel cu aplicare externă. Stai in locații călduroase și poți face mișcări ușoare a corpului (fără a forța). Nu te vei simți mai bine peste noapte dar în timp corpul tău se va echilibra.
0
18-12-2017, ora 13:27
lemur
Nu este medic/terapeut
lemur
Multumesc frumos, am renuntat la pastile si mi-au trecut ametelile si starea aceea de confuzie.
Durerea de spate inca persista, la fel si durerea de cap, dar am inceput sa ma obisnuiesc cu ele.
Multumesc inca o data pentru sfaturi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  •