dureri de stomac puternice si lesin

11-12-2008
aalice
Nu este medic/terapeut
aalice
Buna ziua.Va rog f mult sa ma ajutati.Acum 2 zile, am avut o stare de greata si am vomat toata noaptea, am si lesinat de 2 ori.Ieri am avut aceeasi stare de greata, voma si dureri puternice de stomac (ca un nod dureros), nu am mai lesinat, astazi la fel, si am o stare de slabiciune continuua si, de dimieata am dureri stanga-dreapta plamanilor cand inspir mai puternic, si scaun moale. Adaug ca nu sunt insarcinata. Vreau sa mai spun ca fetita mea de 20 luni a avut stare de febra, voma (o singura data) si scune repetate foarte moi cu 5 zile inaintea mea si nu mancam aceeasi mancare, pt ea gatind separat. Va multumesc anticipat si astept raspuns.
2 comentarii
0
11-12-2008, ora 14:21
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua,

Ati mai avut asemenea simptome in trecut sau de curand? Ce ati mancat?

Starea de greata poate fi si din cauza bilei, pt asta va recomand Bilichol 1 cp de trei ori pe zi cu 30 de minute inaintea mesei, luata cu un pahar mare de apa, iar apa daca se poate sa fie bauta dintr-o singura inghititura.

Sunt mai multe posibile variante: de la enterocolita pana la intoxicatie alimentara!
In cazul unei intoxicatii alimentare minore, starea de rau trece de la sine de obicei dupa 2-4 zile fara complicatii.
0
11-12-2008, ora 21:25
aalice
Nu este medic/terapeut
aalice
Buna Seara. Dureri mari de stomac am mai avut anul acesta dar fara greata sau lesin si bila o am scoasa de 5 ani.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici