dureri de stomac si fiori

19-06-2013
carmen37
Nu este medic/terapeut
carmen37
Buna ziua am o mare problema am facut testul pentru helicobacter pylor IgG si valoare este 117, 86 am facut tratament 10 zile cu antibiotice.Ma iau cu niste fiori ca niste emotii la stomac dar in fiecare zi si inca ceva nu conteaza ce mananc am ragaieli (nu stiu exact cum se spune) si o gura de ceai daca o iau e la fel am oprit de mult bauturile acidulate nu fumez nu beau cafea nu consum bauturi alcoolice e posibil sa fie de la acest microb va rog dati-mi un raspuns.Multumesc
2 comentarii
0
20-06-2013, ora 13:57
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
1. paralel cu antibiotice-in cele 10 zile- ai luat Si OMEZ?!..ASA ar fi trebuit;
2. pt medici, precizeaza si CE antibiotice ai luat..;
3.NU:bauturi acidulate, NU lactate, NU guma de mestecat; nU "ceva"mentolat...macar pt o perioada pana-ti revii.
4.antibioticele trebuiau luate doar cu apa, incepand dimineata si apoi din ora-n ora..pe rand.preferabil pana-n pranz...ASA ai facut?
sanatate
0
21-06-2013, ora 14:35
carmen37
Nu este medic/terapeut
carmen37
Da am luat controloc amoxacilina si fromilid (500) la 12 ore si biotix dar totusi ma doare stomacul si acei fiori ca niste emotii nu mi le explic de la ce sunt.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici