Dureri de umeri

20-10-2017
Simply
Nu este medic/terapeut
Simply
Bună seara! Am și eu o "durere"de umeri care se accentuează noaptea și nu mă pot odihni.Prima data a început durerea în umărul drept, nu i-am dat importanta căci am purtat destule greutăți în mana dreapta, apoi a început durerea în umărul stang și mi-a dat de gandit.Am mai avut niște amorțeli în mana stânga dar am luat Milgamma N și mi-a trecut.Am spus medicului de familie de durerile de umeri și mi-a recomandat antiinflamatoare dar durerea dispar cât timp le iau, apoi mi-a recomandat fizioterapie ceea ce chiar nu mi-a folosit. Durerea se prelungeste pana pe gat in sus si de la umăr în jos pana la cot.Când încerc sa fac un pic de mișcare, rotații ușoare, pocnește la articulatie.Sa va spun despre mine:am 50 de ani, 72 de kg.(Știu, cam mult dar de când cu menopauza de vreo 5 ani, am cam depus și foarte greu scap de ele, miscare doar plimbare, cu bicicleta nu pot sa mă plimb deoarece am avut zona zoster în zona intima partea dreapta pana pe picior în jos și, și acum simt uneori un disconfort).Nu știu unde sa cer bilet de trimitere sa știu ce problema am.Vă multumesc pentru atenție, răbdarea care o aveți cu noi toți care nu știm ce sa mai facem unde și la cine sa apelam.Cu respect, Olimpia.
1 comentarii
1
22-01-2018, ora 18:36
Simply
Nu este medic/terapeut
Simply
Bună seara ! Fiindcă nu am primit răspuns, spunandu-mi și eu durerea, va spun pașii pe care i-am urmat, sa procedați la fel : am făcut radiografia la umăr, apoi a urmat trimiterea la medicul ortoped care mi-a cerut sa fac analize, analizele nu au ieșit bune (vsh mare și aslo puțin mărit ), am fost trimisa la medicul reumatolog care mi-a prescris antibiotice (azi am inceput tratamentul) și după tratament sa refac analizele...Acum sper sa mă fac bine ca sunt groazice aceste dureri de umeri.Va doresc la toată lumea multă sănătate și...mergeți la medic!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •