Dureri foarte mari menstruale

21-03-2007
Maria_morar
Nu este medic/terapeut
Maria_morar
Buna ziua, inainte de venirea menstruatie am niste durerii ingrozitoare, insotite de varsaturi, stari de lesin, pierdere a constiintei.am inteles ca daca as lua anticonceptionale aceste probleme mi s-ar ameliora.Ce as putea sa fac??
Am doar 19 ani.
5 comentarii
0
21-03-2007, ora 00:00
florentina
Nu este medic/terapeut
florentina
mai intai de toate trebuie dus urgent la medic, nu lua anticonceptionale dupa ureche sau dupa sfatul prietenelor.mai ales ca ai niste simptome mai deosebite. LA MEDIC
0
04-04-2007, ora 00:00
abcdefg
Nu este medic/terapeut
abcdefg
nu faci nimik daca iei anticonceptionale...crede-ma ca eu iau si nu e nici o diferenta cand vine vorba de dureri premenstruale.. asa ca cel mai bine e sa asculti sfatul florentinei si sa te duci la un medic. ai grija de tine
0
05-04-2007, ora 00:00
mimik24
Nu este medic/terapeut
mimik24
Am si eu problema asta, dar nici un medic nu a stiut ce sa-mi zica.La mine starile astea sunt insotite si de amorteli de maini si de picioare, lesin.Pilulele functioneaza o perioada, dar nu prea mul.Eu am renuntat la ele pt ca ma dureau sanii.Daca aflati cava, spuneti-mi si mie.
0
30-08-2007, ora 00:00
deluxe_andreea
Nu este medic/terapeut
deluxe_andreea
si eu am dureri ingrozitoare dar am auzit k dupa nasterea primului copil o sa dispara aceste dureri
0
13-09-2009, ora 20:17
balaioara
Nu este medic/terapeut
balaioara
Mituri.

Atatea beneficii ipotetice se pun pe seama unei sarcini... Eu de cand am nascut am dureri menstruale cum nu am avut inainte. Se poate sa am endometrioza, asemeni surorii mele - nu se stie sigur. Inainte de sarcina nu aveam dureri menstruale!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai bune metode de a scăpa de crampele menstruale
  • Dureri menstruale puternice - cauze, tratament, remedii, sfaturi utile
  •