Dureri groaznice de cap

21-02-2017
Îngeraș
Nu este medic/terapeut
Îngeraș
Ma adresez vouă pentru ca am ajuns la disperare, sun in uk, am fost in Ro pentru a merge la dentist, aveam probleme cu molarii de minte, toate bune și frumoase, extracțiile au avut loc, am fost umflata, vânata, am luat antibiotic a trecut, Dna dr mi-a găsit o groaza de carii și am zis ca dacă tot am venit sa le și rezolv, înainte de a pleca din Ro mi-a plombat 3carii deodată, după trecerea anesteziei am avut o durere cumplita de cap și ureche, am sunat la cabinet și mi s-a spus sa iau analgezice și dacă nu îmi trece sa ma duc sa omoare nervul, durerea a trecut 2 zile, eu am plecat din țara însă am niște dureri de cap groaznice, ma trezesc noaptea și nu stiu ce sa mai fac, va rog dați-mi un sfat, unde sa ma duc și ce ar trebui făcut? Mulțumesc
7 comentarii
0
21-02-2017, ora 08:47
Dr Prescornitoiu
Identitate neconfirmată
Dr Prescornitoiu
Buna ziua, acum cat timp v-ati rezovat acele trei carii?
0
21-02-2017, ora 12:01
Îngeraș
Nu este medic/terapeut
Îngeraș
Buna ziua, acum 1 săptămâna
0
21-02-2017, ora 13:09
Dr. A I
Dr. A I
Buna ziua, aveti cumva o radiografie pre-extractionala sa ne postati si noua?
0
21-02-2017, ora 14:01
Îngeraș
Nu este medic/terapeut
Îngeraș
Buna ziua, din păcate nu am, tot ce aveam a rămas la dr care s-a ocupat de tot.
0
21-02-2017, ora 15:01
Dr. A I
Dr. A I
Deobicei se intampla asa, nu va ingrijorati. Aveti posibilitatea sa faceti alta cumva?
0
27-02-2017, ora 20:04
Îngeraș
Nu este medic/terapeut
Îngeraș
Revin cu aceeași problema, nu s-a ameliorat nimic, durerile persista cei drept numai noaptea, aceasta durere poate fi din cauza acestor plombe sau nu?
0
28-02-2017, ora 08:14
Dr Prescornitoiu
Identitate neconfirmată
Dr Prescornitoiu
Buna ziua, poate aveti si alte carii netratate, si durerea poate iradia. Cel mai bine faceti o radioagrafie si postati aici sa vedem care e cauza.

O zi frumoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •