Dureri in git

17-03-2016
Sergi-33
Nu este medic/terapeut
Sergi-33
Buna ziu. Urmaresc forumul dumeavoastra de mult timp si va felicit. Problemele mele au inceput acum 6 luni prin august intorchnduma din tara am facut o tromboza profunda care pina la urma sa dovedit a fi superficiala pt ca medicul de familie si cei de la urgenta au gresit diagnosticul in fine asta a trecut dar an facut tratament pina acum 1 saptamina cu xarelto 20mg degeaba, starea mea f sanatate a decurs in felul urmator dupa 3 saptamini de tratament cu xarelto am inceput sa am palpitati lipsa de aer, dureri in piept am facut analize la singe la plamini, espirometrie la inima proba de forta, ekg toate bune dupa aceste analize medicul de familie ma diacnosticat cu anxietate si inceput de depresie am inceput tratament cu victan 2mg sos, ansiten 2 pe zi si tianeptina 3 pe zi din noiembrie pina in zhua de azi.dupa 2 luni de tratament inca aveam acele simtome dar acum rgumt putin mai bine inainte de anul nou au aparut alte simtome o usoara presiune in git putina amorteala a obrazului ri miini stingi iar lipsa de aer dupa aceste shmtome am fost iar la urgenta iar analize la singe care au iesit cu leucocitele la 11, 4 ce indica infectie in corp am fac la plamini totul bine ekg bine am facut TAC la cap totul bine si am avv amigdalele cu puncte depuroi pe ele am urmat 8 zile de antibiotic mam simtit mai bine dupa o luna iar cam aceleasi simtome iar urgenta am repetat iar analizele totul ok chiar si leucocitele amigdalele tot cu niste puncttlete galbene, am facv si radiografie la coloana cervicala totul ok. In tot acest timp am avut si 2 cari in gura pe partea dreapta sus si jos ultimele masele ma mai dureau din cind in cind dar la inceputul lui ebruarie cea de sus ma luat rau de tot am facut infectie la ia 2 saptamini au fost de groaza dupa are am fost la dentist si am scos nervi darla o saptamina dupa au inceput dureri de git in partea stinga nu la inghitit amgdalele aveau niste punctulete micg pe ele am luat mebocaina de supt maseaua nu ma mai doare dar este in reparatie si durerea in git persista nu e dureqe mare dar e putin suparatoare, m-am speriat si am fost la orl acol tntul bine in git in urechea stinga am avut o mica inflamatie nu sthu de ce pe care am tratato cu niste picaturi 5zile si glanda salivala pe stinga putin inflamata are nu a ndceshtat de tratament pt a nu mia dat nimic in schimb mi dat sa fac o ecngrafie la partile moi ale gitului unde a iesit totul ok in afara de doi sau 3 ganglioni pe partea stinga a gitului mici nu depasesc 1 cm care sunt insemnifcativi am asta e tot. Va multumesc vi asi vrea un raspuns din partea medicilor de pe forum daca se poate pt ca sunt in strainatate si sunt foarte imgrijorat
4 comentarii
0
17-03-2016, ora 18:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 ai focare de infectie dentare si amigadlita cronica cu cazeum..
care tebuie tratate corect si complet.. inclusiv pana la scos amigdaele sau cel putin micsorate in volum cu radiofrecventa
2 cealalta problema ... Gatrica..sau a fost sau ai provocat.o cu medicamentele date abuziv la urgente si med de familie
NU asa se face medicina. ceri bilet la medicii speciallisti
acum e cazul de investiagtii si la gastrologie
0
17-03-2016, ora 18:59
Sergi-33
Nu este medic/terapeut
Sergi-33
Buna ziua Dl. Doctor va multumesc pt. prmptitudinea de a raspunde la problemele mele. Sunt in Portugalia ca sa umbli aici pe la medici este groaznic la particular e scump si la stat e jale sthu mai mult eu ca ei.
Am o teama 1. Acei ganglioni sumt ingrijoratori pt ca imi este foarte teama
2 ce asi putea sa iau ca tratament pina gasesc un medic bun.
Mai sus am uitat sa mentionez ca nu am facut temperatura deloc pina acum capul nu ma doare pofta de mincare am in ultimele 6 luni am pierdut vreo 8kg aveam 97 si am inaltime 178 si 34 ani
Amigdalele nu mau durut deloc si nu ma dor nici la mincat acum par normale nu mai au punctulete albe pe ele
Ce ma ingrijoreaza acum sunt acei ganglioni e ceva grav ?
Va multumesc
0
19-03-2016, ora 19:23
Sergi-33
Nu este medic/terapeut
Sergi-33
Buna ziua Dl Doctor va rog sa ma scuzati, imi puteti da si mie un sfat la ce am scris mai sus si la ce medicamente asi putea sa iau pina ajung la un medic bun pt ca sunt foarte ingrijorat cu starea mea, pot lua ceva antinflamator si pt cit tinp? Acele kg pierdute cred ca se datoreaza si stresului in astea 6 luni am pierdut pe tata si pe bunicul meu si am mai tinut si putin regim. Va multumesc si astept un raspuns daca se poate.
0
19-03-2016, ora 19:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la 178.. normal trebuie sa cantaresti 84--88 asa ca e cazul sa te bucuri.. nu sa te ingrijorezi
ganglionii ii lasi in pace
citesti ce gasest pe forum.. despe amigdalita cronica cu cazeum
citesti despre regimul corect alimentar in refluxul gastro-esofagian si faringite iritative
tratezi dantura
cauti un psiholog... sa te invete sa nu iti fie teama de boala
ne nastem ca sa murim.. mai devreme sau mai tarziu fiecare cu soarta lui...trebuei sa stii asta si sa accepti realitate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •