dureri in git si piept

12-11-2011
brezo
Nu este medic/terapeut
brezo
Buna
sunt Edi si am 44 ani fumator problema mea a inceput cam de o luna in aceasta perioada am lucrat in mediu cu mult praf pil fier si reziduri de la disc de taiat metal nu am folosit masca.
totul a debutat ca o viroza cu dureri in piept tusa si cu un iz ciudat cind expiram aerul cu gura inchisa am fost la radiografie pulmonara si au pus diagnosticul de traheobronsita am luat tratament Zinat Astha, am fost si foarte ragusit, s-a ameliorat si nu prea de fiecare data cind lucram se accentua 1 zi 2
acum o saptamina si ceva am lucrat si am sudat in acea noapte m-am trezit cu o tuse seaca si am tusit pina am vomat de atunci ma doare pieptul sub mar si marul adam.
tin sa mentionez ca in aceasta saptamina si ceva am luat tratament 2 zile bioparox cind inspiram parca ma durea pieptul si gitul, s-a ameliorat durerea in piept doar gitul in dreapta ma deranja si urechea dreapta am intrerupt tratamentul pentru ca intre timp am fost la un examen ORL si mi-au spus ca am candidoza oro faringiana si laringita momentan iau tratament cu fungolon dar de ieri au inceput durerea in piept si git si nu am lucrat in praf
Ce i-mi recomandati?
Cu respect Edi
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.