dureri in partea dreapta de multi ani

07-12-2012
dana1985
Nu este medic/terapeut
dana1985
Buna ziua. De multi ani ma confrunt cu dureri in partea dreapta. Durerea se muta peste tot. In urma unui ecograf facut in Romania mi s a spus ca as avea chisturi pe rinichi. Medicul nuna mai facut o a doua ecografie, zicandu mi ca e imposibil si m a trimis acasa. Acum locuiesc in Londra. Lunea trecuta medicul de aici m a trimis la ecograf din nou pentru ca din luna august ma ' lupt' cu aceasi durere care dispare si reapare in special atunci cand depum rfort, ridic lucruri grele si nu numai. Ma doare in partea din fata, e ca o durere de apenticita, ma doare inspate cu blocarea spatelui si am niste junghiuri f puternice cateodata. La ecograf nu mi au zis nimic dar pareau ingrijotati. Astept rezultatul dar pana atunci teama ca ar putea fi ceva foarte grav ma termina. Mentionez ca am ajuns de doua ori la sectia urgente la sputal unde mi s-a facut test la urina si nu au descoperit a fi infectie. E o durere ca si cum ar fi o piatra ce doare si ustura. Adtept rezultatele ecografului insa mi s tare teama. Orice radpuns e bine venit. Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: