Dureri in partea stanga

17-10-2016
kasygmc
Nu este medic/terapeut
kasygmc
Buna seara,

Acum 11 zile am cazut cu bicicleta pe partea stanga unde m-am lovit foarte tare. Am avut durere foarte puternica si in momentul cand inspiram ma intepa, a doua zi locul s-a invinetit, durere la mers, cand tuseam s-au sughitam ma intepa foarte tare, noaptea in pat nu puteam sa dorm pe partea stanga.La 4 zile am fost la un consult la medicul de familie aici in UK si unde mi s-a recomandat Ibubrofen si comprese reci.
In continuare am dureri, nu pot sa merg mai mult 5-10 min pe jos pentru ca obosesc mi se face rau(am citit, m-am informat, m-am documentat, fractura/contuzie nu este) ce as putea sa am?
In momentul de fata partea invinetita nu mai este asa de proeminenta dar totusi durerea persista.

Multumesc anticipat si astept o parere.

Kasyana
3 comentarii
0
17-10-2016, ora 23:37
Dr. Chiriac Stefan
Gastroenterologie, Iasi
Dr. Chiriac Stefan
Buna ziua, recomand sa revedeti medicul de familie in vederea extinderii investigatiilor daca simptomele persista. Ar trebui facuta si o radiografie toracica +/- ecografie abdominala intr-o prima etapa.
0
18-10-2016, ora 00:49
kasygmc
Nu este medic/terapeut
kasygmc
Multumsc frumos! da, un rx, dar pana sa fac acel examen, aici totul merge ca melcul, ma gandeam o idee, o parere ce ar putea sa fie.
0
18-10-2016, ora 13:05
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Trebuie sa va ganditi ca poate sa fie inclusiv o ruptura de organ intern si nu va puteti juca. Mergeti urgent la investigatii.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: