dureri in partea stanga, balonare

21-06-2011
alexandra19.03.1987
Nu este medic/terapeut
alexandra19.03.1987
buna ma numesc alexandra si de 2 saptamani ma doare partea stanga jos foarte tare si sunt foarte balonata sunt foarte disperata nu stiu ce am in decembrie anul trecut am fost la ginecologie si a zis ca totul e bine, iar acum am din nou aceasi problme cu partea stanga am fost la medic acum o saptamana si a zis ca ai o infectie am luat pastilele ce mi le dat pt infectie si nu mi-a trecut va rog sa ma ajutati va rog sunt foarte disperata nu stiu unde sa mai merg si ce poate fi?
5 comentarii
0
21-06-2011, ora 08:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

-ti-ai facut si ceva analize?..era bine..poate un medic ti-ar fi zis si ce ai...
- fa-ti analize din scaun (fecale) si vezi daca, NU cumva ai paraziti intestinali...

O zi faina.
0
21-06-2011, ora 19:03
alexandra19.03.1987
Nu este medic/terapeut
alexandra19.03.1987
va multumesc pe sfat dar am facut analize doar la urina si totul e bine, dar tot in decembrie anul trecut am patit la fel ;balonare si durere in partea stanga si am fost la spitalu mare si mia facut test la sange si la urina si a zis ca nu am infectie, ma trimis la ginecologie ca am vrezut ca am probleme cu ovaru stang dar a zis ca e bine totul nu am nimica iar mia dat medicamente sa iau augumentin si mia trecut acum la fel ma doare si ma inteapa si cand merg si sunt balonata nu stiu ce am si imi e frica sa merg iara la medic sa se deie cu pare si sa ma rimita peste tot unde nu trebuie, totusi as vrea sa mentionez si cand merg sa urines debea vine sunt plina ca si cum am o gramada de pisat strans si merg si urinez putin si trebuie sa ma screm sa pot face, as vrea un sfat sau dac stiti ceva sa beau ceaiuri sau pastie sa imi treaca va rog frumos
0
21-06-2011, ora 22:18
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Pai daca urinezi des si putin, ar fi totusi o infectie urinara, iar daca te doare in partea stanga mergi la un consult la gastroenterologie..poate ai probleme cu constipatia si durerea sa fie de la colon...
0
21-06-2011, ora 22:22
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Si ar mai trebui sa faci o analiza la secretie de culturi din col, pt a depista vreo eventuala infectie, care ar produce inflamatie si de aici o anexita...cateodata tratamentele date dupa ureche nu sunt si eficiente...
0
24-05-2021, ora 10:18
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Gastroenterologie, Bucuresti
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Cand ai masina defecta ce faci?
Cand ai.. pisica bolnava ce faci?
Ce credeti ca ar trebui sa faci cand te imbolnavesti tu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  • Noi metode de a preveni balonarea în cazul dietelor bogate în fibre
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  • Ce poate ascunde balonarea - afecțiuni cu balonare frecventă
  •