Dureri in piept, dispnee si senzatie de arsura in zona sternului

14-08-2017
MirceaTrandafir
Nu este medic/terapeut
MirceaTrandafir
Buna ziua. De Duminica seara incepand am avut niste probelme cu respiratia, simteam ca respir greu si raman fara aer, a doua zi am avut aceleasi probleme doar ca si o durere in piept, aveste simptome au durat pana marti, inclusiv marti, de miercuri incoace nu am mai avut problemele cu repsiratia doar ca simteam tot felul de senzatii, ba de discomfort in zona inimij, ba de arsura in zona sternului pe langa astea mai simt ca si cum as avea un mucus in gat care kmi blcoheaza oarecum respiratia. Am facut o electrocardiograma care a iesit bine, analize la sange, si acelea tot ok, tensiunea e buna. Vreau sa mentionez ca datorita faptului ca m am speriat in prima sear, acum de fiecare data cand simt vreo durere ma ia o stare de anxietate. Uneori mai simteam si ca imi ard urecchile iar picioarele le aveam reci. Eu am fost operat de un dsa la 4 ani care pana acum (17 ani) nu mi a facut nici o problema. Va rog ajuta ti ma, vreau sa scap de frica aceasta
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici